Як проводяться публічні закупівлі?

  • Як проводяться тендерні закупівлі

Як проводяться публічні закупівлі?

2021-10-20T12:03:46+03:0029.12.2017|Tags: |

 

Публічні закупівлі – загальна інформація, як проводяться, строки проведення процедур закупівель

Публічна закупівля – це придбання Замовником товарів, послуг або робіт в постачальника. Зазвичай, проходить у системі Prozorro на одному з авторизованих електронних майданчиків.

Замовник закуповує товари і послуги. В системі Prozorro публікує оголошення про проведення закупівлі та обирає учасника з найбільш вигідною пропозицією.

За результатами тендеру постачальник надає товари або послуги, роботи замовнику. У сфері публічних закупівель виступає в ролі Учасника. Щоб надавати товари і послуги Постачальник має надати найкращу цінову пропозицію та відповідати кваліфікаційним критеріям, встановленим Замовником.

Про оголошення закупівлі

Публікується оголошення про закупівлю замовником на майданчиках, авторизованих системою Prozorro. До оголошення замовник мусить прикріпити тендерну документацію, в якій прописує кваліфікаційні критерії, характеристику предмету закупівлі, критерії оцінки тендерних пропозицій.

Кваліфікаційні критерії:

  • обладнання та матеріально-технічної бази
  • працівників відповідної кваліфікації з необхідним рівнем знань та досвіду
  • документального підтвердження про досвід виконання аналогічного договору

Строки

Кожна процедура містить етапи, між якими є термін для тих, чи інших дій замовника й учасника. Дані етапи, незалежно від процедури, ті самі, проте в залежності від процедури змінюється їх порядок та виділений на нього час (термін).

Спрощена закупівля

Спрощена закупівля – новий вид закупівлі, що повністю замінить Допорогові закупівлі та яку можна буде використовувати з 19 квітня 2020 року. Ті самі закупівлі від 50 тис. грн до 200 тис. грн, проте відтепер вони ОБОВ’ЯЗКОВО повинні відбуватися через дану процедуру, крім випадків передбачених у частині сьомій Статті 3 Закону України “Про публічні закупівлі”. Відповідно поза системою можливі закупівлі до 50 тис. грн (замість 200 тис. грн) з обов’язковою публікацією звіту про укладений договір в системі Prozorro.


Звіт про договір про закупівлю

Звіт про договір про закупівлю – неконкурентна процедура закупівлі, вартість товарів і послуг яких не перевищує 200 тис.. Відбувається поза системою Prozorro з обов’язковою публікацією в системі основної інформації про проведену закупівлю в формі звіту.

Prozorro Market

Prozorro Market – електронний каталог для проведення закупівель вартістю до 200 тис.грн. (наразі до 50 тис.грн.), яким можна буде повноцінно користуватись на нашому майданчику з 19 квітня. Функціонал у Prozorro Market ідентичний до онлайн-магазину, що дозволяє постачальникам і замовникам отримати ряд переваг у публічних закупівлях.

Відкриті торги

Відкриті торги – процедура, яка застосовується в випадку, коли очікувана вартість закупівлі від 200 тис. грн до 133 тис. євро.

Відкриті торги з публікацією англійською мовою

Відкриті торги з публікацією англійською мовою (європейські торги) – це особливість процедури відкритих торгів, пов’язана з розміром очікуваної вартості закупівлі. Застосовується при закупівлі товарів та послуг від 133 тис. євро, або робіт від 5 млн. 150 тис. євро. При “європейській” процедурі необхідно продублювати англійською мовою:

  1. Назва Замовника
  2. Контактна інформація
  3. Інформація про предмет закупівлі
  4. Інформація про гарантійне забезпечення

Порядок проведення відкритий торгів з публікацією англійською мовою

Відкриті торги з публікацією англійською мовою відрізняються від Відкритих торгів наявністю етапу “Пре-кваліфікація”, на заміну етапу “Розкриття та розгляд пропозицій,” та часом відведеним на етап “Подача пропозиції”.

ЕСКО-процедура

Енергосервіс – комплекс енергозберігаючих заходів, зосереджених на скорочення витрат і використання житлово-комунальних та паливно-енергетичних ресурсів.

Етапи ЕСКО-процедури

Переговорна процедура закупівлі

Переговорна процедура закупівлі – неконкурентний вид процедури, який відбувається шляхом прямих переговорів замовника з потенційними постачальниками без проведення аукціону та не зобов’язує містити тендерну документацію.

Етапи проведення переговорної процедури закупівлі

Скорочена переговорна процедура

Переговорна система процедури включає функцію проведення скороченої процедури. Скорочена процедура може бути задіяна виключно в випадку нагальної потреби провести закупівлю, через особливі соціальні й економічні обставини, або при закупівлі товарів і послуг, на які не мають встановлювати кваліфікаційні критерії.

Переговорна процедура закупівлі для потреб оборони

Переговорна процедура закупівлі для потреб оборони – поєднання процедури “Відкритих торгів” і переговорної процедури закупівлі та складається з двох етапів. На відміну від переговорної процедури, в цій перший етап проходить в системі, а другий поза системою, але з підтвердженням результату в ній.

Етапи проведення переговорної процедури для потреб оборони

Конкурентний діалог

Конкурентний діалог – одна з основних процедур публічних закупівель. Застосовується дана процедура у випадках, коли:

  • Замовник не може визначити технічні умови закупівлі
  • предметом закупівлі є послуги (консультаційні, юридичні, інтелектуальні) та роботи (будівельні, дослідно-конструкторські), які потребують переговорів із Постачальниками для визначення вимог.

Для того, щоб замовник, який ще не встановив конкретні умови та вимоги для проведення закупівлі, провів закупівлю якнайкраще, він публікує оголошення про проведення конкурентного діалогу, щоб уточнити, змінити вимоги й умови до закупівлі.

Процедура конкурентний діалог складається з двох етапів:

  1. Переговори для визначення умов закупівлі.
  2. Аукціон

1 етап конкурентного діалогу

Рамкова угода

Рамкова угода – угода про намір проведення закупівлі, що дозволяє замовникам і постачальникам отримати надійних партнерів для довготривалої співпраці. Замовник, або Централізована закупівельна організація (ЦЗО) обирає трьох і більше потенційних постачальників за наданням товарів і послуг, робіт терміном до 4-ох років.

Перший етап рамкової угоди

Другий етап

Система Prozorro створена для того, щоб запропонувати однакові умови участі в публічних закупівлях, а перемогу отримували учасники з найкращою ціновою пропозицією, тому беріть участь у закупівлях чесно, та контролюйте замовників і конкурентів для прискорення розвитку України. Незалежно від процедури, діяльність у публічній закупівлі повинна освітлюватись у системі Prozorro через один із сертифікованих майданчиків.