Конкурентний діалог: що це таке та порядок проведення

Конкурентний діалог: що це таке та порядок проведення

2022-05-02T11:14:59+03:0026.11.2019|Tags: |

Конкурентний діалог – одна з основних процедур публічних закупівель. Застосовується дана процедура у випадках, коли:

  • Замовник не може визначити технічні умови закупівлі
  • предметом закупівлі є послуги (консультаційні, юридичні, інтелектуальні) та роботи (будівельні, дослідно-конструкторські), які потребують переговорів із Постачальниками для визначення вимог.

Для того, щоб Замовник, який ще не встановив конкретні умови та вимоги для проведення закупівлі, провів закупівлю якнайкраще, він публікує оголошення про проведення конкурентного діалогу, щоб уточнити, змінити вимоги й умови до закупівлі.

Процедура конкурентний діалог складається з двох етапів:

  1. Переговори для визначення умов закупівлі.
  2. Аукціон.

Переговори для визначення умов закупівлі

1 етап конкурентного діалогу

На першому етапі Замовники оголошують першочергові, або початкові умови кваліфікаційних критеріїв, а Учасники  подають пропозиції й обговорюють із Замовником умови закупівлі. Подача пропозицій триває не менше 30 днів і має містити:


– документальне підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям, вимогам Замовника

 – пропозицію щодо характеристик предмету закупівлі.

Інформація про Вашу відповідність кваліфікаційним критеріям стає доступною усім бажаючим, проте пропозиція щодо характеристик предмету закупівлі відкривається лише Замовнику. Тому публікуйте характеристики предмету закупівлі окремим файлом.

Проводить переговори Замовник з кожним Учасником окремо, а може з усіма разом. Під час переговорів Замовник не має права розкривати іншим Учасника Ваші запропоновані рішення й іншу конфіденційну інформацію без Вашої згоди.

За результатами переговорів Замовник вносить зміни до тендерної документації, та проводить кваліфікацію Учасників, які брали участь у переговорах. Протягом п’яти днів після публікації протоколу розгляду пропозицій Учасники мають право оскаржувати недопуск, або допуск інших Учасників до другого етапу.

Аукціон

Для проведення цього етапу, допущених Учасників має бути не менше трьох. Якщо їх менше, то процедура відміняється. Допущеним Учасникам система автоматично відправляє запрошення до аукціону. На аукціон Ви готуєте остаточну тендерну пропозицію, з якою маєте намір змагатися з іншими Учасниками. Проходить аукціон так само, як і в процедурах “Відкриті торги” та “Відкриті торги з публікацією англійською мовою”, залежно від вартості закупівлі, яку опублікував Замовник. Дату та час аукціону визначає система, розпочинається автоматично, проходить у три раунди.

За результатами аукціону Замовник ще раз оцінює цінові пропозиції від найменшої до найвищої по черзі. Учасника, в якого найкраща пропозиція Замовник обирає переможцем і підписує з ним договір про закупівлю.