//Неочікувана причина дискваліфікації

Неочікувана причина дискваліфікації

Навіть після вступу в силу нової редакції Закону в публічних закупівлях трапляються курйози. А саме, замовник відхилив тендерну пропозицію постачальника через те, що ця пропозиція адресована голові тендерного комітету, а не уповноваженій особі.

Чому замовник відхилив таку пропозицію та чи є таке рішення правомірним?

Замовник діяв за Законом, адже тендерна пропозиція стосується спрощеної закупівлі. Відомо, що спрощена закупівля з’явилася в системі Prozorro 19 квітня зі вступом в силу нової редакції Закону. 

Відповідно до норм Закону за організацію та проведення спрощеної закупівлі відповідає виключно уповноважена особа, отже тендерний комітет не може займатися організацією та проведенням спрощеної закупівлі. Тому й пропозиції учасників повинні подаватися на ім’я уповноваженої особи, а не голови тендерного комітету.

Висновок

Помилка постачальника здається абсурдною, однак вона суперечить Закону, отже не є формальною, відповідно відхилити таку пропозицію – обов’язок уповноваженої особи. 

Такий кейс є ще одним приводом нагадати вам, що важлива кожна дрібничка і потрібно відповідально відноситися до вивчення тендерної документації та підготовки тендерної пропозиції.

Посилання на рішення уповноваженої особи, на основі якого підготовлена стаття

 

Перемагайте із Zakupki.ia