Нецінові критерії оцінки пропозиції та приведена ціна

  • Нецінові критерії оцінки пропозиції

Нецінові критерії оцінки пропозиції та приведена ціна

2022-05-02T11:15:00+03:0017.03.2020|Tags: |

 

 

Нещодавно ми розповіли про вартість життєвого циклу – новий критерій оцінки та розгляду пропозиції, що включає суму вартості предмета та інших витрат пов’язаних із предметом закупівлі. Зараз ви дізнаєтесь про ще один критерій розгляду пропозицій – нецінові критерії оцінки.

Нецінові критерії оцінки – це додаткові критерії, що мають суттєве значення для замовника, за якими він може розглядати тендерні пропозиції учасників. Питома вага цих критеріїв оцінки має складати не більше 30% від загальної суми закупівлі.  Винятком є процедура – конкурентний діалог.

До нецінових критеріїв відносять:

  • умови оплати
  • строк виконання
  • гарантійне обслуговування
  • експлуатаційні витрати
  • підготовка кадрів
  • передача технологій
  • та інші.

Якщо замовник вирішує застосувати нецінові критерії оцінки в закупівлі, то він має вказати інформацію про такі критерії при заповненні форми оголошення про закупівлю та в тендерній документації.


Яку інформацію має вказати замовник при використанні нецінових критеріїв оцінки пропозиції?

Обов’язково замовник вказує:

  • назву критерія
  • опис критерія
  • питому вагу обраного критерія та його варіації

Класичний приклад. Замовник потребує відстрочку платежу та гарантійний період на товар, який закуповує, отже:

Гарантійний період – питома вага і варіації:

15% за 18 місяців

10% за 12 місяців

5% за 6 місяців

0% – за 0 місяців

 

Відстрочка платежу – питома вага і варіації

15% за 6 місяців

10% за 3 місяців

5% за 1 місяць

0% – за 0 місяців

Зрозуміло, що критерії можуть вплинути на вибір переможця закупівлі. Питання в тому, як визначити вплив нецінового критерію на закупівлю? В цьому нам допоможе визначення “Приведена ціна”.


Приведена ціна

Приведена ціна – ціна, яку може надати учасник у тендерній пропозиції з урахуванням нецінових критеріїв оцінки. Працює таким чином – учасник обирає одну або декілька з варіацій критерію, запропонованих замовником. Наприклад, учасник подає цінову пропозицію 100 тисяч гривень та обрав нецінові критерії “гарантійний період” на 12 місяців з питомою вагою 10% і “відстрочка платежу” на 1 місяць з питомою вагою 5%. У даному випадку приведена ціна обраховується так:

 

ПЦ = ЦП / КК

 

ПЦ – приведена ціна

ЦП – цінова пропозиція

КК – коефіцієнт корекції

ПЦ = 100 000 / 1,21 = 82 644

 

Як ми вирахували коефіцієнт корекції:

Коефіцієнт корекції

КК – коефіцієнт корекції

ПВ – питома вага критерія

Приклад обчислення коефіцієнту корекції

 

Під час аукціону буде відображатися ваша приведена ціна, за якою обиратиметься переможець торгів. Але договір буде укладатися на цінову пропозицію. Тобто, якщо ви обрали певну варіацію, серед запропонованих замовником, а конкурент відмовився від використання нецінового критерію та подав пропозицію з вартістю 90 тисяч гривень, то за результатом аукціону ви виграєте в торгах, адже ваша приведена ціна – 82 644 гривні, але підпишете угоду на всі 100 тисяч.

Не переймайтеся, система автоматично розраховує коефіцієнт корекції та приведену ціну. Учаснику достатньо обрати одну варіацію з запропонованих замовником і надати цінову пропозицію.