Главная страница » Новини » відхилення » Незаконне відхиллення пропозиції в спрощеній закупівлі

Незаконне відхиллення пропозиції в спрощеній закупівлі

З учасником системи Prozorro — ТОВ «ТВК УКРПРОМПОСТАЧ» сталася безпрецедентна подія в спрощеній закупівлі. Замовник відхилив його пропозицію через те, що це була єдина пропозиція.

У чому саме помилка замовника? Замовник через незнання Закону, або його останньої редакції, відхилив пропозицію та обгрунтував рішення в протоколі, опираючись на те, що для проведення спрощеної закупівлі із застосуванням електронного аукціону має бути подано не менше двох пропозиції. 

У цьому ж протоколі вказано, що у разі подання однієї пропозиції закупівля автоматично переходить на етап розгляду пропозицій. Це й мало статися. А на етапі розгляду пропозицій замовник вже мав право відхилити пропозицію нашого учасника через невідповідність вимогам тендерної документації. Але, як ми вже зрозуміли, не це стало причиною відхилення, а необачність замовника.

Зрозуміло, що ТОВ «ТВК УКРПРОМПОСТАЧ» не в захваті від такого розвитку подій. До того ж, у спрощеній закупівлі учасник не має можливості звернутися до АМКУ. Тому для нього було три шляхи розвитку подій:

  • звернутися до замовника або вищестоящих органів з вимогою усунути незаконне рішення
  • звернутися до Господарського суду України
  • не відстоювати свої права і залишити все, як є.

Звичайно, учасник у першу чергу звернувся до замовника з вимогою усунути порушення. Замовник вимогу задовольнив, що дозволило учаснику отримати контракт. Для цього постачальникам інколи й доводиться відстоювати свої права там, де замовник допустив помилку.

 

Посилання на закупівлю