Оскарження в АМКУ. Нові правила гри для постачальників і замовників

  • Зміни в оскарженні

Оскарження в АМКУ. Нові правила гри для постачальників і замовників

2022-05-02T11:14:51+03:0012.02.2020|Tags: |

Щоб Вам для ознайомлення зі змінами щодо оскаржень не довелося копирсатися в редакції Закону України “Про публічні закупівлі”, що вводиться в дію з 19 квітня 2020 року, покопирсалися ми та виділили для вас основні моменти. 

Розпочнемо зі змін, які безпосередньо стосуються подання скарги. З 19 квітня для того, щоб подати скаргу потрібно проплатити її через електронну систему Prozorro, після чого буде сформована реєстраційна картка. Нарешті, ніякі платіжки прикріплювати не потрібно.

 Ціна для подачі скарги більше не буде фіксованою, а залежатиме від вартості закупівлі. Якщо реєстраційну картку оформлено, то учаснику не вдасться відкликати скаргу. Ці нововведення передбачені для того, щоб в учасника було менше бажання призупиняти процедури закупівлі з метою створення неконкурентності учасників у закупівлі.

Натомість у випадку  розгляду АМКУ скарги на користь учасника – йому повернуться кошти, коли на користь замовника – кошти потрапляють до державного бюджету.

Окрім цього, замовнику не вдасться скасовувати торги після подачі скарги учасником. Відтепер, він зобов’язаний усувати порушення, зазначені учасником у скарзі, протягом 30 днів з дня прийняття рішення органом оскарження.

Також, передбачено такі зміни:

  • Адміністративна колегія буде запитувати в сторін оскарження матеріали й отримувати їх протягом трьох робочих днів в електронному вигляді. АМКУ більше не встановлюватиме терміни та спосіб, яким отримувати відповідні матеріали.
  • Строк розгляду скарги буде становити 10 робочих днів, при аргументації може продовжитися до 20 днів. Раніше було 15 днів, без можливості продовження.
  • При подачі скарги на конкретний лот, реєстраційна картка формується на нього окремо.
  • Скарги, спрямовані на дії замовника після оцінки пропозицій, подаються протягом десяти днів з моменту, як учасник дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, але до дня укладення договору про закупівлю.
  • Якщо є нагальна потреба здійснити закупівлю, наприклад харчові продукти, замовник зможе провести переговорну процедуру закупівлі вартістю не більше 20% від очікуваної вартості оскаржуваної закупівлі за цим предметом.

Рішення адміністративної колегії АМКУ замовники та учасники можуть оскаржувати в окружному адміністративному суді м. Києва.