Переговорна процедура закупівлі для потреб оборони

  • Переговорна процедура для потреб оборони

Переговорна процедура закупівлі для потреб оборони

2022-05-02T11:14:59+03:0027.11.2019|Tags: |

 

Переговорна процедура закупівлі для потреб оборони – поєднання процедури “Відкритих торгів” і переговорної процедури закупівлі та складається з двох етапів. На відміну від переговорної процедури, в цій перший етап проходить в системі, а другий поза системою, але з підтвердженням результату в ній. Може проводитися виключно:

  • Міністерством оборони України та його розвідувальним органом
  • Міністерством внутрішніх справ України
  • Службою безпеки України
  • Національною гвардією України
  • Національною поліцією України
  • Державною прикордонною службою України
  • Службою зовнішньої розвідки України
  • Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України
  • Державною спеціальною службою транспорту
  • Державною службою України з надзвичайних ситуацій
  • Управлінням державної охорони України та іншими військовими формуваннями, частинами.

Процедура заснована для гарантованого забезпечення потреб оборони в особливий період, у період проведення антитерористичної операції, у період введення надзвичайного стану, якщо очікувана вартість рівна, чи перевищує 200 тис. грн для товарів і послуг, для робіт – 1,5 млн. грн. У разі вартості закупівлі понад 35 тис. євро для товарів і послуг і 1,5 млн. євро – для робіт, Замовник має продублювати оголошення англійською мовою.

Вище ми згадували, що переговорна процедура закупівлі для потреб оборони за етапами є практично дзеркальною до переговорної процедури. Спочатку аукціон, потім переговори.

Етапи проведення переговорної процедури для потреб оборони

Аукціон

Розпочинається етап із періоду подання пропозицій, який триває від 6 днів. За цей час вносяться зміни до тендерної документації, Учасники подають пропозиції, звертаються до Замовників із запитаннями/вимогами (крім останніх 3-ох днів), подають скарги до АМКУ (крім останніх 2-ох днів). Замовник повинен відповісти протягом 2-ох днів на запитання/вимогу, АМКУ може розглядати скаргу три дні. Якщо Замовник не відреагував у відведені дні на запити Учасника, або рішення АМКУ, процедура вважається призупиненою. Щоб її відновити, потрібно все-таки дати відповіді на відкриті запити та продовжити період подання пропозицій мінімум на два дні.

Протягом всього періоду подання пропозицій Замовник може змінювати тендерну документацію за власним бажанням, у результаті звернень і вимог Учасників тендеру та за рішенням АМКУ. В разі внесення змін у тендерну документацію Замовнику потрібно впевнитись у тому, що до моменту завершення прийому пропозицій не менше ніж три дні. Варто зауважити, що нова версія тендерної документації має публікуватись окремим файлом і заново завантажуватися на майданчик. Старий файл при цьому залишається в системі, але стає неактуальним.

По завершенню періоду подання пропозицій система визначає дату та час проведення аукціону. За результатами аукціону Замовник розглядає пропозиції від найменшої до найбільшої та перевіряє відсутність підстав для відхилення Учасника.

Підставами для відхилення Учасника можуть бути:

  1. Корупція. Якщо Учасник у будь-якій формі намагається вплинути на Замовника для перемоги.
  2. Банкрутство Учасника.
  3. Відсутня інформація про кінцевого власника.
  4. Відсутність антикорупційної програми в тендерній пропозиції при закупівлі від 20 млн гривень.

Якщо підстав для відхилення Учасника немає, то протягом трьох днів Замовник запрошує Учасника до переговорів. 


Переговори

Переговори можуть проходити не раніше, ніж через день після того, як Замовник обрав Учасника. Під час переговорів Учасник:

  • перевіряється на відповідність кваліфікаційним критеріям (наявності матеріально-технічної бази, працівників відповідного рівня кваліфікації, досвіду виконання аналогічних робіт)
  • усуває існуючі недоліки в документах протягом 24-ох годин
  • надає одиницю товару на перевірку відповідності зразку-еталону.

При поділені предмету закупівлі на різні лоти, проводяться окремі переговори стосовно конкретного лоту, обраного Учасником.

Після успішно проведених переговорів складається протокол і публікується повідомлення про намір укласти договір про закупівлю. В строк від 4-ох до 10-ти після повідомлення про намір укладається та публікується договір про закупівлю.