/, Блог Zakupki.UA/Сертифікат ISO — як та навіщо його отримати постачальнику

Сертифікат ISO — як та навіщо його отримати постачальнику

Постачальники часто в тендерній документації замовника зустрічають вимогу з наданням сертифікату відповідності ISO, і не розуміють доцільності його надання або вважають отримання сертифікату неможливим. 

Про сертифікат і його необхідність

Сертифікат ISO — документ, який підтверджує відповідність систем управління та якості продукції підприємства державним або міжнародним стандартам. Для замовника наявність сертифікату відповідності в постачальника є одним із способів підтвердження якості товарів і послуг.

Насправді, будь-яка організація має можливість зібрати необхідний пакет документів, тому сама вимога про надання сертифікату ISO не є дискримінаційною для учасника торгів. Однак, вимоги замовника надати сертифікат відповідності до стандарту, який вже втратив чинність або ще не набрав її, або від чітко визначеного акредитованого органу сертифікації належать до дискримінаційних і підлягають оскарженню в АМКУ. 

До того ж, в актуальній редакції Закону “Про публічні закупівлі” у статті 23 вказано, що замовник має право вимагати від учасників підтвердження вимог, встановлених у документації і повинен зазначати які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам.

Як отримати сертифікат

Щоб отримати сертифікат необхідно звернутися до акредитованого органу з оцінки відповідності (ООВ) та надати перелік документів, рекомендований для отримання сертифікату, наприклад ISO 9001:2015 “Система менеджменту якості”:

  1. Виписка з Єдиного державного реєстру (ЄДР), або свідоцтво про держреєстрацію
  2. Довідка з управління статистики
  3. Статут
  4. Свідоцтво або витяг з реєстру платників ПДВ/єдиного податку
  5. Організаційна структура підприємства та перелік керівних осіб
  6. Штатний розклад з повним ПІБ, але без вказівки окладів
  7. Інформація щодо виду та напрямків діяльності підприємства, структура та підпорядкованість іншим організаціям
  8. Ліцензії та дозволи, якщо діяльність ліцензується або вимагає дозволу
  9. Сертифікати на продукцію, якщо продукція підлягає обов’язковій сертифікації

Що робити при відсутності сертифікату ISO на продукцію?

Законом передбачено, що учасник має право в тендерній пропозиції подати технічний паспорт щодо предмету закупівлі на підтвердження відповідності вимогам, у випадку неможливості отримання сертифікату з незалежних від нього причин до закінчення етапу прийому тендерних пропозицій.

 

Перемагайте із Zakupki.ia