Що таке банківська гарантія і тендерне забезпечення?

  • Що таке банківська гарантія

Що таке банківська гарантія і тендерне забезпечення?

2023-07-26T13:54:20+03:0024.10.2019|Tags: |

 


Тендерне забезпечення – гарантія, яка супроводжує тендерну пропозицію Учасника торгів. Його вимагає Замовник, але це не обов’язкова умова проведення торгів. Замовник може не вимагати забезпечення, проте цей момент обов’язково відображається у тендерній документації.

Розмір забезпечення вказується в тендерній документації. При його розрахунку Замовник враховує, що максимальна величина регулюється законодавством на рівні певного відсотка від очікуваної вартості: при закупівлі робіт не вище 0,5%, а при закупівлі товарів чи послуг – 3%.

Види забезпечення і гарантії для тендера

Забезпечення тендерної пропозиції – це надання гарантії, що Учасник торгів виконає зобов’язання перед Замовником, які виникли внаслідок подання тендерної пропозиції. Гарантії поділяються на види, в залежності від організації, що їх видала. Це може бути:

  • банк;
  • страхова компанія;
  • фінансова установа.

Найбільш поширеним видом гарантій є банківська гарантія.

Виділяють наступні види банківських гарантій:

  1. Тендерна гарантія – видається Учаснику торгів для забезпечення виконання ним своїх тендерних зобов’язань.
  2. Гарантія виконання договірних зобов’язань – забезпечує добросовісне виконання зобов’язань: поставку товарів, виконання робіт або надання послуг в обсязі й терміни, зазначені в договорі.
  3. Гарантія повернення авансового платежу – забезпечує повернення авансу, який вніс Покупець, якщо Продавець не виконав свої зобов’язання за договором.
  4. Гарантія платежу – забезпечує здійснення платежу за підписаним договором.

Форма надання гарантії банком законодавством не встановлена, але до документа пред’явлена конкретна вимога: у ньому має бути зазначено, що банк бере на себе обов’язок виплатити Замовнику всю суму грошей, вказану в тендерній документації, якщо настане гарантійний випадок з вини Учасника. Таким випадком вважається:

  • відкликання тендерної пропозиції;
  • зміна умов пропозиції після того, як закінчиться строк її подання;
  • Учасник, який переміг у тендері, не підписав договору про закупівлю.

Якщо Учасник виконує всі умови участі в закупівлі й зобов’язання за підписаним договором, банк нічого не сплачує Замовнику.

Гарантії бувають непокриті й покриті. При оформленні непокритої форми документа Учаснику не потрібно представляти банку забезпечення по гарантії. Щоб оформити покритий варіант гарантії, потрібне забезпечення, яке може надаватися у вигляді:

  • грошових коштів;
  • майнових прав на банківський вклад;
  • рухомого або нерухомого майна.

Банківська гарантія з грошовим покриттям – найбільш поширений різновид покритої форми документа. За надання гарантії банк бере комісію, розмір якої залежить від наявності покриття і його розміру.

Як отримати

Оформити гарантію можна безпосередньо в банку або скористатися послугами ресурсу Zakupki.ua. Звертатися за всіма видами банківських гарантій в Zakupki.ua дуже вигідно. Адже ресурс надає таку послугу безкоштовно. Клієнт оплачує тільки послуги банку. Гарантію можна замовити двома способами:

  • заповнити форму замовлення, яка є в кожному тендері, на якому необхідна банківська гарантія;
  • зателефонувати за номером 0 800 30-74-85.

Незалежно від того, який спосіб обере клієнт, він може це зробити в зручний для себе час.

Співпраця із Zakupki.ua дає наступні переваги:

  1. Гарантію буде оформлено тільки в надійному банку, в тому числі uaAA і uaA+.
  2. Оформлення за годину – готовий проект гарантії за 1 годину
  3. Без покриття та застави – без відкриття рахунку в банку та поручителів.
  4. Відповідає вимогам замовника.

Тарифи на банківську гарантію

 

Таким чином, скориставшись послугами Zakupki.ua, вам не потрібно самостійно займатися процедурою оформлення банківської гарантії і хвилюватися, що не встигнете вчасно її отримати, щоб взяти участь у закупівлі. Вам швидко оформлять документ за найкращими умовами, за нижчою вартістю і без візитів у банк.

Які потрібні документи

Перелік запитуваних документів буде відрізнятися від банку до банку. Обов’язково потрібні наступні п’ять документів:

  • Звітність підприємства за минулий рік або квартал поточного року
  • Статут юридичної особи
  • Копія паспорта та ІПН директора та засновників
  • Протокол та наказ про призначення керівника
  • Копія довідки ЄДРПОУ

За яких умов повертається тендерне забезпечення

Після того як строк дії гарантії тендерної пропозиції закінчиться, Замовник надсилає в банк, який надавав гарантію, письмову згоду на повернення забезпечення. Операція повинна бути виконана протягом 5 банківських днів. Якщо гарантія на тендер видавалася Учаснику під покриття, то його повертають.

Що відбувається при настанні гарантійного випадку

Якщо Учасник тендеру не виконає своїх зобов’язань, то Замовник звернеться в банк, що оформив гарантію. Банк сплатить Замовнику всю суму, вказану в гарантії. Учасник повинен відшкодувати банку витрачені кошти на умовах, які зазначені в документі про надання гарантії.