Що таке Рамкова угода? Її переваги, етапи

  • Рамкова угода

Що таке Рамкова угода? Її переваги, етапи

2022-05-02T11:14:58+03:0013.11.2019|Tags: |


Рамкова угода – угода про намір проведення закупівлі, що дозволяє Замовникам і Постачальникам отримати надійних партнерів для довготривалої співпраці. Замовник, або Централізована закупівельна організація (ЦЗО) обирає трьох і більше потенційних Постачальників за наданням товарів і послуг, робіт терміном до 4-ох років. Рамкова угода укладається виключно за допомогою Відкритих торгів з публікацією англійською мовою.

Потрібними Рамкові угоди є для Замовників, які планують регулярно замовляти певні товари і послуги, роботи. Рамкова угода економить час, як Замовникам, так і Постачальникам, завдяки тому, що угода укладається лише раз. Далі достатньо оголошувати аукціон на закупівлю при необхідності, адже не потрібно знову подавати документацію, проводити етапи подачі пропозиції та кваліфікації Учасників. Аукціон буде проводитися лише з Учасниками, які підписали Рамкову угоду, а запрошення на аукціон їм буде надано автоматично.

Проводиться Рамкова угода в два етапи:

  1. Відкриті торги з публікацією англійською мовою, для відбору Постачальників
    Етап повністю відображає Відкриті торги з публікацією англійською мовою, до етапу “Аукціон”, з єдиною відмінністю в тому, що за результатами аукціону обирається не один переможець, а кількість, яка вказана в оголошенні про закупівлю.
    Для проведення етапу необхідно сторонам надати тендерну документацію, також у зв’язку з тим, що цей етап передбачає проведення Відкритих торгів з публікацією англійською мовою, Замовник мусить продублювати англійською мовою назву Замовника, контактну інформацію, інформацію про предмет закупівлі та про гарантійне забезпечення. Окрім цього даний етап передбачає розкриття, розгляд та оцінку пропозицій Учасників. Оскаржувати рішення Замовників стосовно кваліфікації Учасники можуть до укладання Рамкової угоди.Перший етап рамкової угоди
  2. Аукціон серед відібраних Постачальників для укладення договору про закупівлю
    Аукціон буде проводитися щоразу, коли у Замовника буде необхідність у товарі, його частинах чи послугах, стосовно яких була укладена Рамкова угода. Учасник може залишити ціну за одиницю незмінною або зменшити її. За результатами аукціону, Замовник розглядає пропозицію Учасника, який запропонував найкращі умови. Якщо пропозиція влаштовує Замовника, він оголошує його переможцем і сторони укладають та підписують договір про закупівлю.

Другий етап

Варто зазначити, що Замовник мусить вказати необхідну кількість Учасників, з якими буде укладена Рамкова угода при оголошенні закупівлі. Крім цього, Учасник може бути виключеним з Рамкової угоди Замовником через неодноразове ігнорування другого етапу. За Рамковою угодою вартість закупівлі є незмінною, однак ціна за одиницю може збільшуватися у випадках, коли: йде коливання ціни за одиницю товару на ринку не більше 10%, коливається курс валюти, вказаної в документації. Припиняється дія Рамкової угоди при відмові Замовника виконувати умови Рамкової угоди та, якщо кількість Учасників у Рамковій угоді менше трьох.