Главная страница » Новини » PROZORRO GOV UA » Що варто знати про переговорну процедуру закупівлі

Що варто знати про переговорну процедуру закупівлі

 


Переговорна процедура закупівлі – неконкурентний вид процедури, який відбувається шляхом прямих переговорів Замовника з потенційними Постачальниками без проведення аукціону та не зобов’язує містити тендерну документацію. Для застосування переговорної процедури Замовник повинен обгрунтувати в протоколі тендерного комітету підставу, за якою бажає провести закупівлю.

Види підстав:

 • Закупівля творів мистецтва, товарів із захистом прав інтелектуальної власності
 • Відсутність конкуренції на ринку
 • Нагальна потреба провести закупівлю, через особливі соціальні й економічні обставини, пов’язані з ліквідацією надзвичайних ситуацій, або гуманітарною допомогою інших держав Україною
 • Двічі відмінені інші види публічної закупівлі (відкриті торги, конкурентний діалог), через недостатню кількість Учасників, які відповідають кваліфікаційним вимогам
 • Потреба здійснити додаткову закупівлю у Постачальника товарів і послуг, робіт, які пов’язані з попередньою закупівлею, якщо заміна Постачальника може призвести до технічних неполадок
 • У разі необхідності проведення додаткових будівельних робіт, пов’язаних з непередбачуваними обставинами, якщо вартість проведення додаткових робіт не буде перевищувати 50% від вартості первинного договору
 •  Закупівля юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України

Після того, як тендерний комітет має достатньо підстав на проведення переговорної процедури закупівлі, Замовник проводить переговори з Постачальниками та складає протокол переговорної процедури закупівлі.

Протокол переговорної процедури закупівлі включає в себе:

 1. Назву Постачальника(-ів), які запрошуються для проведення переговорів
 2. Інформацію про предмет, вартість закупівлі, строки поставки товару та письмове підтвердження від Постачальника про надання послуг відповідно до вимог Замовника.
 3. Документи, що підтверджують повноваження Постачальника на підписання протоколу, складеного за результатами проведення переговорів, статутні документи Постачальника.
 4. Посилання на одну з підстав для застосування процедури
 5. Документи, що підтверджують наявність умов для застосування переговорної процедури
 6. Кваліфікаційні критерії, які встановив Замовник, та перелік документів,що підтверджує відповідність кваліфікаційним критеріям, які має надати Постачальник.

Складовими кваліфікаційних критеріїв є наявність:

 • обладнання та матеріально-технічної бази
 • працівників відповідної кваліфікації з необхідним рівнем знань та досвіду
 • документального підтвердження про досвід виконання аналогічного договору

 

Замовник може не встановлювати кваліфікаційні критерії, якщо проводиться закупівля:

 1. нафти, сирих нафтопродуктів
 2. електроенергії, її постачання та розподіл
 3. централізованого постачання теплової енергії, гарячої води, опалення
 4. послуг поштового зв’язку, телекомунікаційних трансляцій
 5. послуг централізованого водопостачання, водовідведення
 6. послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування.

Етапи проведення переговорної процедури закупівлі

 

Переговори містять обговорення щодо відповідності Постачальника кваліфікаційним вимогам, вартості закупівлі та можуть проходити навіть у розкішному кабінеті хмарочосу, проте повідомлення про намір укласти договір, оприлюднення договору про закупівлю та звіт про виконання договору Замовник ОБОВ’ЯЗКОВО повинен оприлюднити в системі Prozorro. 

Строки проведення переговорної процедури закупівлі

Після проведення переговорів Замовник публікує в системі Prozorro повідомлення про намір укласти договір. Не раніше ніж через 10 і не пізніше ніж 35 днів після наміру, Замовник укладає договір про закупівлю з Постачальником. Протягом 1 робочого дня система автоматично формує та публікує звіт про результати проведення процедури. Не пізніше 3-ох днів після закінчення строку дії договору Замовник оприлюднює звіт про виконання договору.

Скорочена переговорна процедура

Переговорна система процедури включає функцію проведення скороченої процедури. Скорочена процедура може бути задіяна виключно в випадку нагальної потреби провести закупівлю, через особливі соціальні й економічні обставини, або при закупівлі товарів і послуг, на які не мають встановлювати кваліфікаційні критерії. Відмінність від звичайної переговорної процедури у строках проведення процедури. Договір про закупівлю укладається не раніше ніж через 5 і не пізніше ніж 20 днів після оприлюднення повідомлення про намір укладення договору в системі.