Главная страница » Новини » спрощені закупівлі » Спрощена процедура закупівлі

Спрощена процедура закупівлі

 


Спрощена закупівля – нова процедура, що повністю замінить Допорогові закупівлі та яку можна буде використовувати з 19 квітня 2020 року. Ті самі закупівлі від 50 тис. грн до 200 тис. грн, проте відтепер вони ОБОВ’ЯЗКОВО повинні відбуватися через дану процедуру, крім випадків передбачених у частині сьомій Статті 3 Закону України “Про публічні закупівлі”. Відповідно поза системою можливі закупівлі до 50 тис. грн (замість 200 тис. грн) з обов’язковою публікацією звіту про укладений договір в системі Prozorro.

У процедурі Спрощена закупівля Законом України “Про публічні закупівлі” передбачено, що за включення замовником до тендерної документації вимоги щодо надання фінансової гарантії, пропозиція учасника повинна містити її (фінансову гарантію).

Етапи проведення спрощеної закупівлі

Етапи спрощеної закупівлі

  1. Подача пропозицій (мін. 6 днів). На даному етапі замовник публікує на майданчику оголошення про проведення спрощеної закупівлі. Дане оголошення має містити тендерну документацію, в якій замовник встановлює вимоги до учасників закупівлі, що не містять дискримінаційний характер. Натомість учасники подають тендерні пропозиції та звертаються до замовника з запитаннями, вимогами, на які замовник мусить надати відповідь, або внести зміни до тендерної документації. При внесенні змін до тендерної документації етап продовжується не менше, ніж на 2 дні.
  2. Аукціон. Аукціон відбувається у випадку, коли подано дві і більше тендерних пропозицій. Дата і час аукціону встановлюється системою. Якщо учасник всього один, то процедура відразу переходить у наступний етап.
  3. Кваліфікація. Розгляд пропозиції з найкращою ціновою пропозицією за результатами аукціону не має перевищувати п’яти робочих днів. За результатом позитивного розгляду найкращої пропозиції замовник із учасником переходять до етапу – Укладання договору.
  4. Укладання договору. Після визначення переможця замовник публікує в системі повідомлення про намір укласти договір. Не більше, ніж через 20 днів з моменту публікації наміру сторони укладають договір про закупівлю.

Підсумуємо. Спрощена закупівля є процедурою, за якою товари і послуги ціною від 50 тис. грн. до 200 тис. грн. та роботи вартістю до 1,5 млн. грн. обов’язково повинні закуповуватися через систему Prozorro. Також, при використанні даної процедури замовник може вимагати в учасника наявність фінансової гарантії.