ТОП-3 цікавих фактів про уповноважених осіб

  • Цікава інформація про уповноважених осіб

ТОП-3 цікавих фактів про уповноважених осіб

2022-05-02T11:15:01+03:006.05.2020|Tags: |

Нова редакція Закону передбачає багато цікавих нововведень щодо організації закупівельної діяльності замовника. Ми вже розповідали вам про уповноважену особу та міри покарання для них за неправомірні дії. Це ще не все, і ми вирішили поділитися з вами цікавими деталями(фактами) щодо уповноваженої особи.

1. Уповноважену особу можна призначити трьома способами: 

1) накласти одному з працівників додаткові функції із додатковою зарплатою

Підходить замовникам із невеликою кількістю закупівель на рік, які можуть обійтись без додаткового співробітника.

2) введення окремої посади

Другий спосіб пасує організаціям, що проводять циклічні закупівлі щороку. Такою посадою може бути “фахівець з публічних закупівель”, який буде уповноваженою особою від замовника. Назва посади і професії уповноваженої особи в організації державного замовника має відповідати назві посади у Національному класифікаторі України.

3) укласти трудовий договір

Третій спосіб бажано використовувати замовникам, які здійснюють велику кількість складних і специфічних закупівель. Таку угоду варто укладати з фахівцем у необхідній для закупівлі сфері. Зазначимо, що це має бути саме трудовий договір, а не договір про надання послуг.

Одночасно замовник має право використати як один із цих способів, так і декілька.

2. Уповноважена особа – це окрема професія

Ми вже сказали, що в державних організаціях є окрема посада – фахівець з публічних закупівель. Вона є професійним стандартом і належить до класифікаційного розділу “Професіонали”, згідно з Національним класифікатором України. Університети нашої країни вже впроваджують навчальні програми для підготовки фахівців з публічних закупівель, наприклад у Полтавському університеті економіки і торгівлі є освітня програма – Публічні закупівлі (Магістр). 

3. Тендерний комітет не може бути відповідальним за спрощену закупівлю

Хоча тендерний комітет може продовжувати працювати до 1 січня 2022-го року, проте він може проводити тільки надпорогові закупівлі, а саме за організацію та проведення спрощеної закупівлі з 19 квітня 2020-го відповідає, виключно, уповноважена особа.

Сподіваємося, що вам сподобалася підбірка фактів. Якщо так – ми підготуємо ще!