//Учасникам тендерів спростили отримання відомостей про судимість
 • новий електронний сервіс отримання відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності/відсутності судимості

Учасникам тендерів спростили отримання відомостей про судимість

2022-04-22T19:39:37+03:0022.04.2022|Tags: |

Міністерством внутрішніх справ України запроваджено новий електронний сервіс отримання відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності/відсутності судимості.

Це слідує із Наказу МВС від 30.03.2022 №207 та повідомлення від 18.04.2022, розміщеного на Урядовому порталі.

Результатом адмінпослуги є Витяг з інформаційно-аналітичної системи “Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості” у форматі pdf.

Подати запит має право фізична особа, якій виповнилось 14 років і старше, для чого потрібен доступ до Інтернету та наявність електронного підпису (удосконаленого чи кваліфікованого).

Як отримати Витяг

 1. Перейдіть на сторінку https://vytiah.mvs.gov.ua/app/landing або скористуйтесь віповідним блоком на будь-якій сторінці тендеру (скоро з’явиться) та натисніть кнопку «Отримати Витяг»

  Новий сервіс отримання відомостей про судимістьСкоро з'явиться

 2. Після перенаправлення на id.gov.ua пройдіть ідентифікацію шляхом використання електронного підпису

  Ідентифікація за допомогою електронного підпису

 3. Погодьтеся на обробку персональних даних, щоб перейти до заповнення форми

  Надайте дозвіл на обробку даних

 4. Заповніть форму і надішліть Запит. Дата народження, телефон, електронна адреса підтягується автоматично. Якщо Витяг замовляється у зв’язку із участю в торгах, зазначте мету запиту: «Оформлення участі у процедурі публічної закупівлі/спрощеної публічної закупівлі».
  З форми прибрали поля для заповнення ПІБ запитувача російською мовою (як у паспорті-«книжечці»), стосовно чого раніше виникали скарги і суперечки під час замовлення довідки про відсутність судимості МВС за минулим порядком 2016 року.

  Заповніть форму для отримання Витягу

 5. Після оброблення запиту, який в нашому випадку зайняв 1 хвилину, ви зможете завантажите готовий Витяг.

  Завантажте Витяг в потрібному форматі

 6. Приклад готового Витягу

  Приклад готового Витягу

Як перевірити Витяг

 1. Перейти на сторінку https://vytiah.mvs.gov.ua/app/landing та натисніть кнопку «Перевірка Витягу за номером»

  Новий сервіс отримання відомостей про судимість

 2. Введіть номер Витягу і дату народження особи, відносно якої формувався Витяг. Номер Витягу знаходиться в правому верхньому куті та має формат ВР-000000000. Після цього натисніть кнопку «Перевірити»

  Введіть номер та дату народження для перевірки Витягу

 3. Приклад результату перевірки

  Приклад перевірки Витягу

За твердженням юристів Zakupki.ua, заповнення, подача запиту та отримання відомостей у вигляді Витягу з інформаційно-аналітичної системи може зайняти не більше двох-трьох хвилин.

Сервіс функціонує без посередництва третіх осіб, на безоплатній основі.

Слід відзначити, що у період воєнного стану запровадження зазначеного онлайн-сервісу усуне проблему дотримання переможцями тендерів обов’язку надати документ, що підтверджує відсутність судимості, за ч. 6 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі». При цьому довідка, видача якої регламентувалась Наказом МВС від 29.11.2016 №1256, та, яка із запровадженням воєнного стану не видавалась, іде в історію. Тепер, електронний Витяг з інформаційно-аналітичної системи “Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості” замінить довідку старого зразка. У зв’язку з цим, замовникам у тендерній документації є сенс визначати, зокрема, цей Витяг (довідку у формі Витягу) в якості документа, що має надаватись переможцем закупівлі відповідно до ст. 17 Закону № 922-VIII.