//Відкриті торги з публікацією англійською мовою – особливості проведення

Відкриті торги з публікацією англійською мовою – особливості проведення


Відкриті торги з публікацією англійською мовою (європейські торги) – це особливість процедури відкритих торгів, пов’язана з розміром очікуваної вартості закупівлі. Застосовується при закупівлі товарів та послуг від 133 тис. євро, або робіт від 5 млн. 150 тис. євро. При “європейській” процедурі необхідно продублювати англійською мовою:

 1. Назва Замовника
 2. Контактна інформація
 3. Інформація про предмет закупівлі
 4. Інформація про гарантійне забезпечення

 Регулюються “європейські торги” статтею 10 Закону України “Про публічні закупівлі”. 

Етапи проведення Відкритих торгів з публікацією англійською мовою

Відкриті торги з публікацією англійською мовою відрізняються від Відкритих торгів наявністю етапу “Пре-кваліфікація”, на заміну етапу “Розкриття та розгляд пропозицій,” та часом відведеним на етап “Подача пропозиції”.

 

Порядок проведення відкритий торгів з публікацією англійською мовою

 1. Подача пропозиції (мін. 30 днів)
  Протягом етапу “Подача пропозиції” Учасники можуть подавати свої пропозиції, звертатися до Замовника із запитаннями (для уточнення інформації про публічну закупівлю), вимогами (усунути порушення, які виникли на цьому етапі) та подавати скаргу на умови тендерної документації (офіційне звернення до АМКУ).
 2. Прекваліфікація (макс. 20 днів)
  На даному етапі Замовнику відкриваються деталі пропозиції Учасників для перевірки на відповідність технічним вимогам і кваліфікаційним критеріям. За результатами перевірки Замовник допускає Учасника до аукціону, або відхиляє його пропозицію. Якщо Учасник вважає, що його пропозиція відхилена незаконно , або прийнята пропозиція іншого Учасника, що не відповідає умовам тендерної документації, Він має право поскаржитися на Замовника до АМКУ.
 3. Аукціон (мін. через 5 днів після пре-кваліфікації)
  Дату та час аукціону визначає система. Розпочинається аукціон автоматично. Посилання на участь у аукціоні з’явиться на майданчику.
 4. Укладання договору
  Замовник за підсумками аукціону визначає Переможця торгів і приймає рішення про намір укласти з ним договір. Власне, сам договір укладається не раніше ніж через 10 днів після оголошення про намір укласти договір, термін відводиться на оскарження за умови наявності підстав для звернення до АМКУ, і 10 днів відведено для підписання та публікації договору.

Відкриті торги з публікацією англійською мовою подібні до процедури Відкритих торгів, тому не викликають незручностей в українських Постачальників і дають їм змогу “грати по крупному” з іноземними конкурентами. Також, виконання необхідних вимог, які втілені в “європейській” процедурі, дозволяє залучати іноземних Постачальників, що підвищує рівень конкуренції, внаслідок чого, підвищує якість отриманих товарів і послуг, або робіт, що позитивно впливає на розвиток сфер життя українців.

 

Перемагайте із Zakupki.ia