Главная страница » Новини » Як можна виграти тендер та що для цього потрібно?

Як можна виграти тендер та що для цього потрібно?

Участь в тендерній процедурі являється неоціненним досвідом для всіх учасників. Звичайно, що головне тут, на відміну від Олімпійських ігор, не участь, а перемога, оскільки підготовка займає багато часу, сил та грошових коштів. Навіть якщо компанія ідеально відповідає всім вимогам замовника, перемога не завжди досяжна. В деяких випадках замовник може поставити умови так, що все одно переможе той учасник, який потрібен замовнику.

Декілька правил участі в торгах

 1. Ставши учасником тендеру ви погоджуєтесь зі всім спектром умов, які висуває замовник і зобов’язані дотримуватись всіх правил проведення тендера.
 2. Здійснюючи оформлення заявки (вона повинна бути оформлена згідно з приписами організатора торгів), ви підтверджуєте те, що маєте в наявності весь обсяг ресурсів, які знадобляться в разі перемоги і підписання договору.
 3. Заявка повинна бути оформлена без помилок і описок, оскільки навіть маленька неточність в оформленні може призвести до того, що вам відмовлять ще на етапі попереднього відбору.
 4. Крім правильного оформлення заявки, слід добре опрацювати тендерну документацію, оскільки іноді можна втратити шанс на участь, упустивши мілкі деталі, описані там.

Тендерна документація

Що потрібно зробити, щоб перемогти у тендері? В першу чергу потрібно правильно зібрати та оформити документацію, що дасть вам перевагу перед конкурентами в очах замовника ще на етапі попереднього відбору. Умови подачі заявки та документація, яка додається, зазначається в заявці, яку подає замовник. Поняття « тендерна документація» містить в собі велику кількість документів, тому, якщо ви отримали запрошення перед проведенням процедури, краще взагалі відмовитись від участі, оскільки часу на оформлення у вас не буде. Немає стандартного набору документів для всіх торгів. Кожне підприємство чи організація складає перелік вимог «під себе». Крім того, перелік документів залежить і від галузі, в якій працює компанія.
Обов’язково необхідно звернути увагу на строки подачі заявки – не тільки на дату, але і на час до якого приймають заявки. Найкраще, якщо заявка сформована за декілька днів до кінцевого строку прийому, оскільки ви зможете її ще раз перевірити перед поданням.

Базова документація, що необхідна для участі в тендерах.

 1. Заявка, завірена та підписана власником компанії чи підприємства.
 2. Опис документів, що додані до заявки.
 3. Копії установчих документів юридичної особи та Статуту.
 4. Копія Свідоцтва про державну реєстрацію.
 5. Копія ЄДРПОУ (строк давності – не пізніше 15 днів).
 6. Список осіб, які представляють учасника.
 7. Копія наказу про обов’язки головного бухгалтера.
 8. Довідка про відсутність податкової заборгованості.
 9. Фінансова податкова звітність компанії, яка завірена податковим інспектором за 3 попередні звітні періоди.

Як святкувати перемогу на етапі подання документів

Беручи до уваги те, що попередній відбір кандидатів починається ще на етапі подання заявок, то необхідно підготуватись до того, що найменша неуважність в оформленні документації може знизити шанси на перемогу, або взагалі закрити доступ до цього тендеру. Тому слід прислухатись до наступних порад:

 1. Підписи в документації повинні бути проставлені синіми чорнилами.
 2. Підпис має бути акуратним і розбірливим.
 3. Використовуйте якомога більше таблиць та графіків.
 4. Постарайтесь як можна більше зблизитись з представниками компанії-замовника (телефонуйте, якщо у вас виникли якісь питання з приводу оформлення, а після цього відправте лист подяки через електронну пошту чи телефон за надану вам інформацію, з заміткою, що чекаєте позитивного для себе рішення.
 5. Користуйтесь нормальними діловими шрифтами в друкованій документації.
 6. Проробляючи документацію, акцентуйте увагу на малій вартості, якості і привабливих умовах поставки продукції чи послуг.
 7. Непогано представити рекомендації від партнерів, які користуються послугами вашої компанії (для замовника це дуже важливо).
 8. Ваші можливості повинні повністю відповідати вимогам, які заявлені організатором торгів. Якщо ви перемогли, але виконати умови контракту не в змозі, то ви не тільки будете змушені заплатити великі штрафи, але і зіпсуєте собі репутацію.

Навіть якщо ви вже вигравали попередні тендери, не факт, що виграєте і зараз, оскільки конкуренти можуть запропонувати привабливіші умови. Слід пам’ятати, що участь в торгах дуже важлива, оскільки це неоціненний досвід. Навіть відсутність перемоги дає можливість проаналізувати слабкі сторони вашої компанії і підтягнути їх до наступного тендера.

Сходинка до перемоги

Якщо ви твердо вирішили приймати участь у торгах, то робити це потрібно регулярно, або не робити взагалі, оскільки в іншому випадку ви просто витратите час та гроші. Постійна участь в торгах допоможе вам набути достатнього досвіду, отримати нові навички і з кожним разом наближуватись до перемоги, раз по раз краще оформлюючи документацію. Необхідно постаратись навчитись приймати участь в невеличких торгах. Звичайно, що великого прибутку отримати не вийде, але це всього лише перша сходинка до успіху.

Як можна перемогти в великих торгах

– Спочатку необхідно підібрати команду спеціалістів, які зможуть приймати участь в підготовчих процесах самостійно, не відволікаючи вас від керівництва компанією. Іноді тендерну заявку можуть приймати без особистої розмови. Тут потрібно бути уважним, оскільки може мати місце корупційна складова.

– Якщо ж компанія-замовник відкрита до спілкування, слід уточнити, яку інформацію потрібно зібрати і на що робити головний акцент.

– Постарайтесь дізнатись контакти осіб, які відповідальні за прийняття рішення, а також осіб, які відповідальні за торги.

– Постарайтесь дізнатись про структуру торгів, а також строки прийняття рішень. Якщо це можливо, постарайтесь отримати інформацію про конкурентів (їх сильні та слабкі сторони).

– Точно пропрацюйте всі вимоги, що містяться в тендерній документації замовника.

– Якщо мова йде про державні закупівлі, потрібно постаратись навести контакти з керівництвом підприємства чи організації, оскільки в таких структурах рядові посадовці рішень не приймають.

– Якщо тендер багаторівневий, не потрібно зразу вписувати мінімальну вартість, краще декілька процентів зарезервувати під майбутній торг.

– Не робіть вартість товару чи послуги нижчою, ніж та яка звичайна для вашої компанії, оскільки конкуренти можуть дізнатися і почати демпінгувати.

– Обов’язково потрібно підготуватись до «живої» участі в тендері. Підготуйте кількахвилинну промову, пропрацюйте в ній акценти, підготуйтесь до несподіваних питань, а також підготуйте декілька питань до конкурентів.

Тендерний супровід

Тендерний супровід являється послугою, що спрямована на забезпечення процесу участі компанії в торгах. Головною ціллю тендерного супроводу є створення всіх умов (на правовому рівні) для того, щоб клієнту була практично гарантована перемога в торгах. Якщо ви бажаєте підписати контракт з замовником, але відповідного досвіду участі в тендерах немає, або досвід є, але він достатньо малий, краще не ризикувати, особливо якщо мова йде про державні закупівлі, де фігурують великі об’єми поставок, а, значить і велика кількість зацікавлених у перемозі гравців ринку.

 

2018-02-23T13:09:40+03:00