/, Блог Zakupki.UA/Як перевірити інформацію про відсутність корупційних правопорушень

Як перевірити інформацію про відсутність корупційних правопорушень

Згідно ЗУ “Про публічні закупівлі”, замовник повинен власноруч перевіряти дані щодо учасника, які знаходяться в вільному доступі. Отже постачальникам не зобов’язані надавати в ТД довідку про відсутність корупційних правопорушень. 

Що має перевірити замовник в Єдиному державному реєстрі (ЄДР) осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення:

  1. чи є відомості про юридичну особу, яка є учасником процедури закупівлі у вказаному вище ЄДР;
  2. чи було притягнуто до відповідальності посадову особу учасника за вчинення корупційного злочину.

Учасникам також наполегливо рекомендуємо перевірити вказану вище інформацію в реєстрі про себе та інших постачальників у тендері. 

Навіщо постачальнику перевіряти інформацію, яку не обов’язково надавати в ТД?

Причина 1: Завчасна перевірка відомостей у відкритих реєстрах щодо власної організації — гарантія того, що ви не отримаєте несподівану дискваліфікацію від замовника.

Причина 2: Замовник оголосив закупівлю, в якій два учасники: ви і конкурент. Цінова пропозиція конкурента за результатами аукціону є більш економічно вигідною для замовника, ніж ваша. Замовник не перевірив інформацію щодо нього в ЄДР, а посадова особа учасника-конкурента (або сам учасник) була притягнута до відповідальності за корупційне правопорушення.

Тепер є два варіанти розвитку подій:

  1. Замовник визначив переможцем торгів вашого конкурента. Ви промоніторили відомості щодо нього та знайшли порушення. Далі подали скаргу до АМКУ, замовник після розгляду скарги змушений скасувати попереднє рішення та розглянути вашу пропозицію, яка не містить помилок. Замовник визначає вас переможцем та укладає договір про закупівлю. Ви отримуєте прибуток.
  2. Замовник визначив переможцем торгів вашого конкурента. Ви не перевірили відомості в відкритих реєстрах щодо конкурента. Замовник уклав договір з учасником, який переміг з порушеннями. Ви через лінь або неуважність втратили можливість заробити.

Як постачальникам і замовникам перевірити інформацію щодо наявності/відсутності корупційних правопорушень в учасника торгів

Крок 1. Перейти на сайт ЄДР осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Обрати тип особи, щодо якої здійснюється перевірка. Вказати один або декілька параметрів пошуку:

  • для фізичної особи — ПІБ, Номер наказу, Номер статті
  • для юридичної особи — Назву юридичної особи, ЄДРПОУ. 

Після чого натиснути «Пошук».

Інформація в ЄДР щодо осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення

Крок 2. Моментально отримати результат. 

Якщо результатів не знайдено — це означає, що особа, яку перевіряють не була притягнута до відповідальності за правопорушення, пов’язане з корупцією.

 

Перемагайте із Zakupki.ia