З жовтня державні землі можна буде орендувати через електронний аукціон

З жовтня державні землі можна буде орендувати через електронний аукціон

2018-09-17T14:52:22+03:0017.09.2018|

Менше ніж за місяць, з жовтня, система ProZorro сумісно з Держгеокадастром приступають до тестування пілотного проекту стосовно продажу землі через електронні торги.

Сьогодні ми вам розкажемо як ця процедура має відбуватись.

Пілотним проектом передбачається, що з жовтня продаж землі буде проводитись за допомогою системи ProZorro. Продажі. Згідно з інформацією Держгеокадастру, 70% землі – це ділянки сільськогосподарського призначення. Тому відкритість доступність і чесність правил торгів мають бути цікавими для фермерів, які, згідно з надіями, мають стати фундаментом, на якому буде базуватись економічний розвиток в нашій державі.

Також, згідно з прогнозами, нова відкрита методика проведення електронного аукціону буде запорукою збільшення числа потенційних покупців чи орендарів та формування нової орендної вартості українських земель.

Що може дати пілотний старт?

Нагадаємо, що на сьогоднішній день з допомогою системи ProZorro здійснено продаж державного і комунального майна на 10 млрд. грн. Це дуже високі показники. Отже реалізація через електронні торги вже змогла довести свій високий рівень ефективності.
Тому універсальну модель можна транслювати по всіх конкурентних сферах державних продажів та оренди, незалежно від виду конкретного лоту.

Статистична інформація та висока ефективність роботи ProZorro дають можливість надіятись на швидке і успішне завершення пілотної програми та її розширення в майбутньому на землі, що знаходяться в комунальній власності, оскільки, що б не говорили, наша держава є аграрною, тому проведення земельних торгів може стати запорукою зростання та зміцнення економічного стану.

Що будуть виставляти на електронні торги з оренди?

Предметом торгів буде земля, яка знаходиться в підпорядкуванні Держгеокадастру, з цільовим призначенням: для ведення сільського господарства та садівництва.

Ці землі є величезною часткою всіх земель, тому аграрії можуть ознайомитись з даними і взяти землю в оренду за найбільш сучасним і відкритим механізмом.