Звіт про договір про закупівлю або в народі “Прямий звіт про укладений договір”

  • Звіт про договір про закупівлю

Звіт про договір про закупівлю або в народі “Прямий звіт про укладений договір”

2022-05-02T11:14:47+03:001.04.2020|Tags: |

 

  1. Звіт про договір про закупівлю – це
  2. Коли можна використати прямий звіт про укладений договір

 

Нова редакція Закону, яка вступає в дію з 19 квітня 2020-го року, передбачає ряд підстав для використання “прямого” звіту.

Звіт про договір про закупівлю – процедура, яка застосовується для закупівель, проведених поза системою Prozorro, звіт про яку обов’язково оприлюднюється в електронній системі закупівель. 

Застосовувати його можна замість проведення спрощеної закупівлі. Більшість підстав передбачена в частині 7 статті 3 ЗУ “Про публічні закупівлі”.


Коли можна використати прямий звіт про укладений договір

 

  • Замовник може укласти додатковий договір вартістю до 20% перед проведенням конкурентної процедури закупівлі, коли попередній договір про закупівлю був розірваний через вину учасника.
  • Коли закупівля під оскарженням, замовник має право укласти додатковий договір розміром до 20% від очікуваної вартості закупівлі.
  • Якщо спрощена закупівля була відмінена двічі через відсутність учасників. Для залучення цієї підстави потрібно, щоб у попередніх закупівлях були однакові вимоги до учасників та предмет закупівлі.
  • Якщо існує нагальна потреба в здійсненні закупівлі. Використати можливо, якщо неможливе дотримання строків для проведення закупівлі, а товар чи послугу потрібно закупити негайно.
  • В разі необхідності закупівлі додаткових товарів, робіт та послуг у того самого постачальника. Дозволено тільки тоді, коли зміна постачальника призведе до придбання товару з іншими технічними характеристиками, які будуть несумісні в експлуатації та обслуговуванні. Таку додаткову закупівлю розміром до 50% від очікуваної вартості можна проводити протягом трьох років після укладення першого договору.

 

За наявності таких підстав у закупівлі товарів і послуг вартістю більше 200 тис. грн. та робіт вартістю понад 1,5 млн. грн., застосовується переговорна процедура закупівлі.

Пам’ятайте, що закупівля товарів, робіт та послуг без використання Prozorro Market, спрощеної закупівлі шляхом укладання “прямого договору” заборонена, крім вищевказаних випадків.