4 основні помилки у тендерах ДП НАЕК Енергоатом, які допускають учасники

  • Енергоатом

4 основні помилки у тендерах ДП НАЕК Енергоатом, які допускають учасники

Багато учасників вважають, що для перемоги у тендері достатньо бути виробником якісного товару та професіоналом у своїй сфері, проте на практиці виявляється, що приділивши недостатньо уваги вивченню тендерної документації, пропозиція може бути відхилена замовником.

Також часто трапляється, що через специфіку діяльності замовника, вимоги у тендерній документації доволі жорсткі та деякі закупівлі чи закупівлі за окремими лотам не відбуваються, через те, що учасники не приділяють достатньої уваги підготовці пропозиції згідно з вимогами замовника.

Ми виділили найчастіші помилки, які допускають учасники при підготовці документів пропозиції на закупівлі ДП НАЕК Енергоатом.

 

ТОП 4 помилок учасників тендерів ДП НАЕК Енергоатом

  1. Документ не відповідає формі вказаній у додатку тендерної документації: При подачі пропозиції учасники надають довідки довільної форми, що не відповідає вимогам замовника, нерідко через це не вказується необхідна інформація, яка є важливою для підприємства
  2. Не дійсна банківська гарантія: Підроблена банківська гарантія, у випадку електронної, змінена назва файлу і замовник не може відкрити файл, не видно деяких елементів чи дат у випадку технічного збою або протермінована гарантія. 
  3. Недостатня деталізація матеріалів, що використовуються: Наприклад, якщо замовнику Енергоатом потрібен стілець з червоного буку, то при відсутності цієї інформації при подачі пропозиції, вона буде відхилена.
  4. Не повний комплект доданих до пропозиції документів: Відсутній сертифікат якості, чи підтвердження того факту, що учасник є офіційним представником виробника, або відсутній відгук кінцевого споживача з зазначенням типу продукції, місця установки та результатами експлуатації.

Також часто трапляється, що через специфіку діяльності замовника, вимоги у тендерній документації доволі жорсткі та деякі закупівлі чи закупівлі за окремими лотам не відбуваються, через те, що учасники не приділяють достатньої уваги підготовці пропозиції згідно з вимогами замовника. Тому пропонуємо розібрати на прикладі закупівлі запасних частин турбіни для Хмельницької та Южно-Української атомних станцій  стратегічного дежпрідприємства Енергоатом.

Вихідні дані ДП НАЕК Енергоатом

ЗамовникДП Енергоатом
Проведено торгів2201
Завершених торгів, %73%
Відмінено торгів, %6%
Торги не відбулись, %21%
Закупівляhttps://zakupki.com.ua/tender/5259631
Відхилені пропозиції учасників

ПрАТ “Укрпромобладнання” (лот 2, лот 3)

ТОВ  “Комплітех” (лот 2)

 

У закупівлі 3 лоти, торги по 2 лоту (Запасні частини до турбіни К-1000-60/3000, ОК-12А для ВП ХАЕС) не відбулися, пропозиції подавали Приватне акціонерне товариство “Укрпромобладнання” та Товариство з обмеженою відповідальністю “Комплітех” , обидва учасника було відхилено, розберемо причини по кожному підприємству окремо.

 

Причини відхилення тендерним комітетом ДП НАЕК Енергоатом пропозиції ПрАТ “Укрпромобладнання”

 

Приватне акціонерне товариство “Укрпромобладнання” висувало 2 пропозиції по лотам 2 і 3, та згідно з пункту 7 протоколу про розгляд тендерної пропозиції тендерна пропозиція учасника ПрАТ «Укрпромобладнання»  за лотами 2, 3 не відповідає умовам тендерної документації, а саме:

  • довідка про наявність матеріально-технічної бази не відповідає формі додатку 2 до тендерної документації
  • сертифиікат про те, що ПрАТ «Укрпромобладнання» є представником ООО «Тилинк» (РФ) не містить дату видачі сертифікату і строку його дії
  • у листі підтвердження референції номенклатура не відповідає заявленій номенклатурі у додатку 1 тендерної документації
  • учасник ПрАТ «Укрпромобладнання» не надав забезпечення тендерної пропозиції (банківську гарантію)

 

Причини відхилення тендерним комітетом ДП НАЕК Енергоатом пропозиції ТОВ  “Комплітех”

 

Товариство з обмеженою відповідальністю “Комплітех” надали пропозицію тільки на 2 лот, та  згідно з пункту 7 протоколу про розгляд тендерної пропозиції тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації, а саме:

  • відсутня довідка встановленої у Додатку 2 форм
  • відсутнє документальне підтвердження статусу представника виробника
  • відсутня референція (відгук) кінцевого користувача з зазначенням типу такої продукції, місце установки та результатів експлуатації
  • у документі «Тендерна пропозиція (цінова) з технічними характеристиками» відсутня інформація про виробника продукції, не зазначена ціна за одиницю товару та загальна вартість та не визначені умови постачання
  • Учасник ТОВ  «Комплітех» не надав забезпечення тендерної пропозиції.
  • у складі тендерної пропозиції надана довідка про досвід виконання аналогічних договорів, яка не містить інформацію про досвід виконання договорів на постачання запасних частин до турбін К-1000, ОК-12

 

Висновки

Отже, підсумуємо, 

  1. дуже важливо виконувати вимоги зазначені у тендерній документації замовника, якщо ви не вважаєте такі умови дискримінаційними, у такому випадку потрібно на етапі прийому пропозицій надіслати обґрунтовану вимогу до замовника, а якщо у вас є зауваження щодо законності відхилення пропозиції на участь у тендері, то слід підготувати скаргу в АМКУ (скарга повинна бути змістовною та законодавчо обгрунтованою). 
  2. важлива не тільки фактична наявність документів зазначених у тендерній документації, а також їх актуальність, для того щоб розпочати співпрацю з ДП НАЕК Енергоатом, ви повинні підтвердити документально, що вже виконували схожі контракти за такими самими номенклатурними одиницями та додати банківську гарантію. 

 

Тому вивчайте тендерну документацію дуже уважно, не відкидайте на свій розсуд як не обов’язкові, умови зазначені у документації (навіть мотивуючи це не обовязковістю з точки зору Закону), завжди майте підтвердження забезпечення виконання договору як фінансове так і партнерське та перемагайте разом із Zakupki.ua.