//АМКУ поновлює розгляд скарг у сфері публічних закупівель
  • Як АМКУ розглядає скарги в умовах воєнного стану

АМКУ поновлює розгляд скарг у сфері публічних закупівель

2022-04-18T13:04:59+03:0018.04.2022|Tags: , , |

Антимонопольний комітет України вирішив відновити розгляд скарг на рішення замовників та умови закупівель, що надійшли до 22 лютого 2022 р. та остаточні рішення по яким не приймались до 24 лютого 2022 р., тобто станом на день початку повномасштабного російського військового вторгнення в Україну.

Розпорядження Комітету від 12 квітня 2022 р. №4-рп.

Розгляд скарг поданих до 22 лютого 2022 р.

З 14 квітня 2022 р. в Прозорро почали з’являтись перші рішення колегії АМКУ про перенесення дат розгляду скарг.

За інформацією Юридичної служби Zakupki.ua, станом на 15 квітня 2022 р. засідання за понад 400 скаргами призначені на дати з 19 квітня до 11 травня 2022 р., і стосуються скарг про порушення порядку проведення закупівель, поданих до 22 лютого 2022 р. По тим тендерам, де ще відсутні відомості про перенесення розгляду скарг, слід чекати на появу відповідних рішень Колегії в системі найближчим часом.

Розгляд скарг поданих після 24 лютого 2022 р.

Скарги, подані після початку військової агресії російської федерації проти України, планується розглядати у порядку, передбаченому Законом «Про публічні закупівлі», якщо тільки бойові дії, що мають вплив на безпекову ситуацію та технічне забезпечення процесу розгляду скарг, не внесуть свої корективи.

Таким чином, незважаючи на воєнний стан, бізнес має змогу захистити свої права в органі оскарження.

Як і в довоєнний період, розгляд скарг заплановано проводити у приміщенні будівлі Антимонопольного комітету України у місті Києві за офіційною адресою: вулиця Митрополита Василя Липківського, 45, в очному форматі, з можливістю фізичної присутності представників сторін. Дистанційне представництво зараз не передбачене.

Юридична допомога від Zakupki.ua

У цей відповідальний для Українського народу та державності час юристи Zakupki.ua продовжують супроводжувати Клієнтів, учасників і потенційних учасників закупівель, у питаннях оскарження рішень, дій та бездіяльності замовників, дискримінаційних умов тендерної документації. Тому, у разі необхідності, Юридична служба Zakupki.ua готова забезпечити представництво інтересів Скаржників безпосередньо у штаб-квартирі АМКУ у місті Києві.
Для замовлення юридичних консультаційних та представницьких послуг у сфері закупівель просимо звертатись за телефоном: +380993511013.