Як вигідно купувати нерухомість за допомогою системи “Prozorro” ?

Як вигідно купувати нерухомість за допомогою системи “Prozorro” ?

2018-01-05T18:18:51+03:005.01.2018|

Система “Prozorro” працює не тільки у напрямку організації тендерів. На сьогодні повним масштабом функціонує проект “Prozorro.Продажі”, який орієнтований на ліквідацію майна банків, що визнані банкрутами для того, щоб з виручених коштів мати змогу погасити борги перед вкладниками. До кінця року Фонд гарантування вкладів планує таким чином реалізувати все банківське майно.

Для початку ознайомимося більш детально, що собою представляє система  “Prozorro.Продажі”.

З лютого місяця 2017 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почав реалізацію майна банків, що визнані банкротами, за допомогою вищевказаної системи. Усі торги відбуваються через електронну систему Prozorro, яку складає база партнерів – акредитованих веб-майданчиків, що розміщують оголошення з продажу майна. На цих сайтах проводиться робота безпосередньо із покупцями, а самі торги відбуваються в режимі онлайн.

Вибір лотів

Абсолютно кожна людина може взяти участь у торгах і придбати собі комерційну, житлову нерухомість або інші види основних засобів, що реалізуються. Зокрема, можна придбати офісні крісла для директорів за цікавими цінами, або сервери та офісне обладнання. Для прикладу, початкова вартість крісла становила 10 500 гривень, однак, коли лот почали виставляти на продажу повторно, його ціна зменшилася. Слідкуючи за продажом активного майна, можна завжди знайти вигідну пропозицію, якій не буде рівних на ринку. Слідкуйте за нашими соціальними сторінками, де ми постійно публікуємо найбільш вигідні пропозиції.

Реєстрація на майданчику

Для реєстрації на майданчику Zakupki.UA достатньо надати ідентифікаційний код, почтову адресу, номер мобільного телефону, адресу електронної пошти та підпис на договорі про умови участі в електронних торгах. Подача паспортних даних потрібна безпосередньо при участі в торгах, а банківська картка зазначається тільки у випадку повернення внеску, якщо учасник запропонував ціну, але не виграв дані торги. Інші майданчики вимагають більше даних від потенційних покупців, зокрема вони можуть просити відразу вказувати номер картки та банківські дані.

Труднощі участі

Правила проведення аукціону говорять про те, що в торгах повинні брати участь декілька учасників. Якщо ви готові сплатити початкову ціну, однак не маєте конкурентів, аукціон не відбудеться. Саме тому на сайті Zakupki.UA оператор відразу уточнює, чи будуть інші зацікавлені особи брати участь у торгах.

Регламент проведення аукціону вказує, що будь-яка інформація про учасників є закритою до завершення торгів. Розголошується тільки інформація про кількість учасників. Насправді, кількість учасників складно передбачити: навіть оператори площадок не можуть передбачити це, оскільки торги відбуваються по всій системі “Prozorro.Продажі”, тому учасники можуть надходити з будь-якого електронного майданчику.

Як вийти із даної ситуації?

Якщо ви плануєте придбання певного активу, слід подбати про те, щоб аукціон відбувся. Для цього бажано знайти ще одну особу і потурбуватися про те, щоб з її сторони був здійснений гарантійний внесок шляхом перерахунку на банківський рахунок. Зазначимо, що зарахування коштів на внутрішній баланс майданчику недостатньо, оскільки це порушуватиме регламент електронної торгової системи.

Аукціон

У випадку, якщо аукціон не відбувається, учасник не втрачає власні кошти. Він може або повернути їх на власний рахунок, або зарахувати їх у склад наступних торгів.

Підписання договору

За результатами проведення аукціону протягом трьох формується протокол та направляться на електронну адресу  переможцю аукціону. Переможець роздруковує  його, підписує та направляє на адресу електронного майданчика скановану копію з підписом.  Як варіант, можна надсилати “Новою поштою”, щоб оригінал протоколу гарантовано надійшов вчасно. Якщо цього не буде здійснено протягом трьох робочих днів, то переможцем аукціону вважатиметься особа, що зайняла друге місце.

Після підписання договорів, переможець повинен оплатити зазначену суму, а банк оформити договір купівлі-продажу майна. На оформлення даного договору виділяється 20 днів.

Як забрати лот

Техніка та обладнання, зазвичай, забирається зі складів, що вказуються в описі лоту. Звичайно, якщо вам пощастило придбати нерухомість, то з моменту підписання договору купівлі-продажу можна оформляти нові документи на власність.

 

Джерело: LB.UA