ТОП-8 помилок учасників у публічних закупівлях

ТОП-8 помилок учасників у публічних закупівлях

Де б ви не були, потрапляючи в нову обстановку – робити помилки – обов’язкова умова для набуття досвіду. В публічних закупівлях це правило також діє. Але помилки так неприємно робити, тому краще вчитися на помилках інших постачальників. Для вас ми підготували ТОП-8 таких прикладів класичних помилок постачальників у публічних закупівлях.

 

    1. Невчасна подача пропозиції.
      Існує коло аостачальників у системі Prozorro, яких об’єднує початок завантаження документів о 18:44 в останній день, коли подача пропозицій завершується о 18:45. Звичайно, файли можуть не завантажитись і Постачальник залишиться без участі в тендері.
    2. Непідготовленість до закупівлі.
      Щороку державні замовники закуповують однакові послуги і товари. Щоразу участь в цих закупівлях беруть одні й ті самі постачальники. З цього виникає можливість прогнозувати наступні закупівлі за потрібним предметом, проте Учасники чомусь цим не користуються. Хоча аналіз конкурентів дозволяє з кращими умовами брати участь у закупівлі та перемагати.
    3. Користування недійсною банківською гарантією.
      Банківська гарантія стає недійсною в момент закінчення строку дії, або коли постачальник намагається її підробити. Використання такої банківської гарантії може призвести до відхилення поданої пропозиції. Щоб уникнути проблем із банківською гарантією, потрібно регулярно перевіряти її актуальність та оновлювати.
    4. Подача документів вільної форми, коли замовник встановив конкретні умови – обсяг і кількість документів.
      Ще один привід для відхилення пропозиції учасника. Замовник у тендерній документації просить надати паспорт установи, сертифікат якості та підкріпити подачу пропозиції ЕЦП – електронним цифровим підписом. Учасник – завантажує паспорт установи та сертифікат якості одним файлом, або не накладає ЕЦП. В результаті його пропозиція відхилена через недотримання тендерній документація, яку встановив Замовник.
    5. Ненадання підтвердження наявності необхідних Замовнику товарів і послуг у подачі пропозиції.
      Замовник встановив необхідність на відповідність рівню потребуючих матеріалів(які не є дискримінаційними) – лавка, виключно, з червоного буку. Навіть, якщо учасник володіє таким товаром, але в документах, при подачі пропозиції ця інформація відсутня – пропозицію Замовник відхиляє.
    6. Учасник перетворює аукціон у казино.
      Практично найбільш прикра помилка, яку допускають учасники в публічних закупівлях. Залежить від азарту та людського фактору. Загалом, учасник за результатами аукціону перемагає, проте при максимально невигідних для себе умовах, наприклад:

      • закупівля була оголошена на суму – 300 тис. грн
      • ваша початкова цінова пропозиція – 298 тис. грн
      • початкова пропозиція конкурента – 243 тис. грн
      • реально мінімальна сума, з якої Ви не підете в “мінус” – 265 тис. грн
      • мінімальна сума конкурента – 203 тис. грн, але в нього не має бажання надавати послуги в “нуль”, а хоче заробити 30 тис. грн на цій закупівлі

      У Вас величезне бажання перемогти. Через це, ви несвідомо понижуєте цінову пропозицію під час аукціону, та наприкінці перемогли зі ставкою в 229 тис. грн. Із закупівлі ви вийшли переможцем, проте насправді програли самі собі.

    7. Переконання в тому, що під час аукціону можна знижуватися лише на 1 крок і все.
      Насправді, під час аукціону учасник знижується на скільки забажає, без будь-яких відповідностей до пропорцій. Існує єдина умова – пониження має бути за розміром не менше 1-го кроку.
    8. Сидіння склавши руки.
      Абсолютна бездіяльність учасників стосовно незаконних дій замовника. Якщо ви бачите, що замовник встановлює дискримінаційні умови при оголошенні закупівлі, обов’язково вимагайте внести зміни до вимог у тендерній документації, або звертайтеся до АМКУ з оскарженням. Також звертайтеся до АМКУ, коли ви є свідком несправедливих дискваліфікацій учасника або несправедливо обраного переможця закупівлі.

Бажаєте більше не допускати прикрих помилок? Отримайте вичерпний чек-лист для підготовки в тендері на 20 пунктів –  https://biz.zakupki.com.ua/checklist/