Торги з обмеженою участю

  • процедура торгів з обмеженою участю

Торги з обмеженою участю

2022-05-02T11:15:00+03:0015.01.2020|Tags: |

 

 

Торги з обмеженою участю – нова конкурентна процедура закупівель, що передбачає попередній кваліфікаційний відбір учасників і проходить у два етапи. Використовувати торги з обмеженою участю можна при закупівлі товарів і послуг від 133 тис. євро, або робіт від 5 млн. 150 тис. євро. Даною процедурою замовники та постачальники системи Prozorro зможуть користуватися з 19 жовтня 2020 року.

На відміну від інших процедур, у торгах з обмеженою участю замовник зобов’язаний застосувати УСІ кваліфікаційні критерії, яких тепер чотири:

  1. наявність обладнання, матеріально-технічної бази та технологій в учасника процедури закупівлі;
  2. наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід в учасника процедури закупівлі;
  3. наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного за предметом закупівлі договору;
  4. наявність фінансової спроможності, яка підтверджується фінансовою звітністю.

Система Prozorro автоматично скасовуватиме закупівлю, якщо:

  • за результатом кваліфікаційного відбору буде менше чотирьох учасників;
  • буде менше трьох тендерних пропозицій при застосуванні другого етапу.

Варто зазначити, що замовники не можуть проводити переговори з постачальниками щодо внесення змін до змісту або ціни тендерної пропозиції. 

Проходять торги з обмеженою участю у два етапи:

  • кваліфікаційний відбір (перший етап)
  • відкриті торги з публікацією англійською мовою (другий етап)

1-ий етап – Кваліфікаційний відбір

1 етап торгів з обмеженою участю

Розпочинається з оголошення замовником про проведення торгів з обмеженою участю. Між оголошенням та кінцем прийняття документів для участі у кваліфікації має бути не менше 30 днів. Також замовник має змогу надіслати колу потенційних учасників, які за його думкою попередньо відповідають кваліфікаційним критеріям, запрошення на участь у кваліфікаційному відборі. Навіть, якщо Ви не отримали запрошення для участі у відборі, це ще не означає, що Ви не можете брати в ньому участь.

Інформація, подана учасником для участі у кваліфікаційному відборі, розкривається наступного дня після закінчення строку подання документів для участі в першому етапі. Після чого  в замовника є 20 днів на розгляд учасників на відповідність кваліфікаційним критеріям. За результатами розгляду замовник складає протокол кваліфікаційного відбору, в якому вказує хто серед учасників пройшов у другий етап, а хто – ні. Протягом дня протокол публікується в системі Prozorro та розсилається всім учасникам відбору. Учасники, які успішно пройшли відбір потрапляють до другого етапу (відкриті торги з публікацією англійською мовою).

2-ий етап – Проводиться як відкриті торги з публікацією англійською мовою

Так, другий етап проводиться за правилами відкритих торгів з публікацією англійською мовою. Адже, вони близнюки: однакові передумови для використання, ціновий поріг, етапи та строки, що виділені на їх проведення.

Учасникам, що пройшли кваліфікаційний відбір доведеться ще раз зустрітися віч-на-віч із кваліфікацією, але не все так прикро. Тепер вони, нарешті, запрошені для подання тендерної пропозиції, в якій вказують інформацію про відповідність товару характеристикам предмету закупівлі, умови поставки, час і місце передачі товару чи надання послуги та зазначають ціну. Подача тендерних пропозицій триває мінімум 25 днів. При розкритті тендерних пропозицій автоматично стає відомою вся інформація, окрім цінової пропозиції. Щодо розкритих пропозицій замовник проводить ще одну кваліфікацію, після якої процедура переходить до наступних етапів – аукціон і укладання договору.

Аукціон розпочинається автоматично, дату та час проведення аукціону визначає система.

Укладання договору проводиться з переможцем аукціону. Попередньо замовник повинен прийняти рішення про намір укласти договір з учасником, що став переможцем. Договір сторони можуть укласти не раніше, ніж через 10 днів після публікації наміру укласти договір про закупівлю.