Вартість життєвого циклу

2020-02-06T10:31:10+03:005.02.2020|Tags: |

Вартість життєвого циклу – новий критерій для розгляду та оцінки пропозицій, що може додаватися замовником до тендерної документації. Уособлює суму вартості предмета закупівлі та інших витрат замовника, наприклад: доставка, обслуговування, використання предмета закупівлі. 

Якщо замовник у тендерній документації застосовує критерій – вартість життєвого циклу, то він мусить вказати складові, що будуть впливати на даний критерій та перелік документів, інформацію, яку повинні надати учасники для підтвердження вартості складових життєвого циклу. 

Перелік складових, що впливають на витрати, мають бути пов’язані з:

  1. використанням товару (послуги, роботи)
  2. технічним обслуговуванням
  3. впливом на навколишнє середовище

Замовник може обрати як один з цих складових, так і декілька. Також, Закон України “Про публічні закупівлі” попереджає, що у разі застосування критерію оцінки вартості життєвого циклу, складові не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію та дискримінують учасників.

У разі залучення замовником не тільки критерію – вартість життєвого циклу, а й інших критеріїв оцінки пропозиції, то питома вага вартості життєвого циклу має бути 70% і більше. Винятком є використання критеріїв оцінки в процедурі –  конкурентний діалог.

При подачі цінової пропозиції учаснику до ціни товару дуже-дуже бажано додати вартість життєвого циклу.