//Довідки про несудимість та відсутність заборгованості під час воєнного стану
  • Що робити з Довідками про несудимість та відсутність заборгованості в умовах воєнного стану

Довідки про несудимість та відсутність заборгованості під час воєнного стану

В Україні було введено воєнний стан з 5:30 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року «Про введення воєнного стану в Україні».

Наслідком цього стала зупинка строків надання адміністративних послуг та видачі документів дозвільного характеру. Вказані послуги буде поновлено протягом місяця після припинення чи скасування воєнного стану, відповідно до Постанови КМУ від 28 лютого №165 «Деякі питання реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб».

Забезпечує функціонування адміністративних та публічних послуг Мінцифри у Порталі Дія.


Довідка про несудимість

Надання Довідки про несудимість є адміністративною послугою, тому отримати її в умовах воєнного стану неможливо. 

Довідка МВС потрібна переможцям торгів для надання її протягом 10 днів з дня визначення їх переможцями. Тому, наразі до замовників є прохання ДП «Прозорро» не включати таку вимогу в тендерну документацію та не відхиляти переможців, які не нададуть довідку МВС взагалі або ж на певну дату.

Гарантійний лист щодо довідки МВС про відсутність судимості

У разі неможливості надати актуальну довідку про несудимість в умовах воєнного стану, переможець може спробувати звернутися до замовника із вимогою чи запитанням видалити вимогу щодо довідки МВС з документації та натомість  проханням включити в ТД вимогу щодо надання гарантійного листа з останньою отриманою довідкою МВС.

Зразок вимоги чи запитання про видалення вимоги щодо довідки про несудимість
Доброго дня, шановний Замовник!

Відповідно до умов Тендерної документації до процедури закупівлі за ідентифікатором №___________ (зазначити ідентифікатор закупівлі) встановлена вимога щодо надання довідки з МВС про відсутність судимості для переможця: «___________» (викласти вимогу).

У зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», отримання довідки з МВС про те, що фізична особа, яка є учасником (переможцем) процедури закупівлі та/або службова (посадова) особа учасника (переможця) процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію, до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває, Є НЕМОЖЛИВИМ.

Це також підтверджується і зверненням ДП «Прозорро» до замовників від 28 лютого 2022 року: «Щодо довідок МВС. Замовники, що проводять відкриті закупівлі наразі не можуть отримувати довідки МВС від Постачальників, через те що Міністерство внутрішніх справ зараз нищить загарбників. Просимо поставитися із розумінням та не відхиляти постачальників за цією підставою» (https://prozorro.gov.ua/news/vazhlyvo-zakupivli-v-umovah-voyennogo-stanu). 

Просимо Вас видалити вищезазначену вимогу у зв’язку з неможливістю її виконання будь-яким з учасників процедури закупівлі, оскільки Міністерство внутрішніх справ зараз не видає такі довідки та, відповідно, через ризик зриву процедури закупівлі у разі наявності такої умови у Тендерній документації, оскільки відповідно до абзацу 3 пункту 3 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону.   

Натомість Ви можете встановити вимогу щодо надання переможцем Гарантійного листа щодо довідки МВС про відсутність судимості, в якому учасник-переможець має гарантувати, що:

– службова (посадова) особа переможця процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію, до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває (для юридичних осіб);

– фізична особа, яка є переможцем процедури закупівлі, до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває (для фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців).

Просимо Вас внести зміни до Тендерної документації в цій частині, запобігти зриву процедури закупівлі, а також перемогти агресора разом! Слава Україні!

Зразок гарантійного листа щодо довідки МВС
  • Для учасника юридичної особи
______________ (назва учасника-переможця), код ЄДРПОУ _____________ як переможець процедури закупівлі за ідентифікатором №______________, надаємо інформацію про те, що отримання довідки з МВС про те, що службова (посадова) особа переможця процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію, до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває, є неможливим у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».Також це додатково підтверджується зверненням ДП «Прозорро» до усіх Замовників від 28 лютого 2022 року: «Щодо довідок МВС. Замовники, що проводять відкриті закупівлі наразі не можуть отримувати довідки МВС від Постачальників, через те що Міністерство внутрішніх справ зараз нищить загарбників. Просимо поставитися із розумінням та не відхиляти постачальників за цією підставою».Враховуючи вищезазначене, надаємо довідку з МВС про те, що службова (посадова) особа переможця процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію, до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимостi не має та в розшуку не перебуває, видану ______________ (зазначаємо дату видачі такої довідки).Окрім цього, ______________ (назва учасника-переможця), код ЄДРПОУ _____________ як переможець процедури закупівлі цим гарантійним листом підтверджуємо та гарантуємо, що службова (посадова) особа _______________ (зазначити ПІБ) _____________ (назва учасника-переможця) (переможця) процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію, до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває.
  • Для учасника фізичної особи, фізичної особи-підприємця
______________ (назва учасника-переможця), РНОКПП _____________ як переможець процедури закупівлі за ідентифікатором №______________, надаємо інформацію про те, що отримання довідки з МВС про те, що фізична особа, яка є переможцем процедури закупівлі, до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває, є неможливим у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».Також це додатково підтверджується зверненням ДП «Прозорро» до усіх Замовників від 28 лютого 2022 року: «Щодо довідок МВС. Замовники, що проводять відкриті закупівлі наразі не можуть отримувати довідки МВС від Постачальників, через те що Міністерство внутрішніх справ зараз нищить загарбників. Просимо поставитися із розумінням та не відхиляти постачальників за цією підставою».Враховуючи вищезазначене, надаємо довідку з МВС про те, що фізична особа, яка є переможцем процедури закупівлі, до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває, видану ______________ (зазначаємо дату видачі такої довідки).Окрім цього, ______________ (назва учасника-переможця), код РНОКПП _____________ як переможець процедури закупівлі цим гарантійним листом підтверджуємо та гарантуємо, що фізична особа ______________ (зазначити ПІБ), яка є переможцем процедури закупівлі, до кримінальної відповідальності не притягується, незнятої чи непогашеної судимості не має та в розшуку не перебуває.


Довідка про відсутність заборгованості

З Довідкою про відсутність заборгованості з платежів ідентична ситуація — в умовах воєнного стану її отримати неможливо.

У системі Prozorro передбачена можливість замовника власноруч перевіряти в учасника закупівлі наявність чи відсутність податкової заборгованості, завдяки інтеграції електронної системи закупівель та Державної податкової служби (раніше Державна фіскальна служба України). Водночас в умовах воєнного стану зустрічаються випадки відсутності надсилання зі сторони ДПС Квитанції №2, яка підтверджує відсутність заборгованості учасника-переможця в системі.

Гарантійний лист щодо довідки з ДПС про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів (обов’язкових платежів)

Також, в умовах воєнного стану переможець не може надати замовнику актуальну довідку про відсутність заборгованості з платежів. Знову ж таки, він може спробувати до замовника із вимогою чи запитанням щодо видалення вимоги щодо довідки про відсутність заборгованості з тендерної документації, та замінити її вимогою щодо надання гарантійного листа щодо відсутності заборгованості з останньою отриманою довідкою або видруківкою з сервісу “ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ ПРО СВОГО БІЗНЕС-ПАРТНЕРА”.

Зразок вимоги чи запитання про видалення вимоги щодо довідки про відсутність заборгованості
Доброго дня, шановний Замовник!

Відповідно до умов Тендерної документації до процедури закупівлі за ідентифікатором №___________ (зазначити ідентифікатор закупівлі) встановлена вимога щодо надання довідки з ДПС про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) для переможця: «___________» (викласти вимогу).

Водночас у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», отримання довідки з ДПС про те, що учасник (переможець) процедури закупівлі не має податкового боргу, недоїмки зі сплати єдиного внеску, іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстроченої, відстроченої, реструктуризованої), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, Є НЕМОЖЛИВИМ.

Це також підтверджується і зверненням ДП «Прозорро» до замовників від 28 лютого 2022 року: «Повідомляємо вас, що наразі виникають складнощі з автоматичним отриманням та відображенням довідок щодо відсутності заборгованості, наданих ДПС. Просимо замовників до налагодження взаємодії Prozorro та ДПС користуватися відкритим сервісом ДПС щодо пошуку у базах даних, доступних для публічного використання, інформації про учасників процедур закупівель щодо наявності (відсутності) заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів): https://tax.gov.ua/businesspartner»  (https://prozorro.gov.ua/news/uvaga-mozhlyvi-tehnichni-skladnoshchi-shchodo-dovidok-dps).  

Просимо Вас видалити вищезазначену вимогу у зв’язку з неможливістю її виконання будь-яким з учасників процедури закупівлі, оскільки Державна податкова служба зараз не видає такі довідки, а також часто не відповідає на запити електронної системи закупівель щодо надання Квитанції №2, яка підтверджує відсутність заборгованості в учасника-переможця, та, відповідно, через ризик зриву процедури закупівлі у разі наявності такої умови у Тендерній документації, оскільки відповідно до абзацу 3 пункту 3 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону.   

Натомість Ви можете встановити вимогу щодо надання переможцем Гарантійного листа щодо довідки ДПС про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) для переможця, в якому учасник-переможець має гарантувати, що учасник (переможець) процедури закупівлі не має заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) або ж має заборгованість, але здійснив заходи щодо розстрочення і відстрочення такої заборгованості у порядку та на умовах, визначених законодавством країни реєстрації такого учасника (зокрема для суб’єктів господарювання, що зареєстровані на території України – рішення органу доходів і зборів та/або укладений договір про розстрочення (відстрочення), прийняте/укладений згідно порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань (податкового боргу) платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013р. № 574).

Додатково учасник може надати видруківку з сервісу ДПС «ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ ПРО СВОГО БІЗНЕС-ПАРТНЕРА» (https://tax.gov.ua/businesspartner»), в якій підтверджується, що учасник-переможець як платник податків не має податкового боргу (звертаємо Вашу увагу, що в даних умовах інформація, на жаль, оновлюється не щоденно).

Просимо Вас внести зміни до Тендерної документації в цій частині, запобігти зриву процедури закупівлі, а також перемогти агресора разом! Слава Україні!

Зразок гарантійного листа щодо довідки з ДПС про відсутність заборгованості
______________ (назва учасника-переможця), код ЄДРПОУ/РНОКПП _____________ як переможець процедури закупівлі за ідентифікатором №______________, надаємо інформацію про те, що отримання довідки з ДПС про відсутність заборгованості зі сплати податків та зборів (обов’язкових платежів) про те, що  учасник (переможець) процедури закупівлі не має податкового боргу, недоїмки зі сплати єдиного внеску, іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстроченої, відстроченої, реструктуризованої), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи є неможливим у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб, відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».Також це додатково підтверджується зверненням ДП «Прозорро» до усіх Замовників від 28 лютого 2022 року: «Повідомляємо вас, що наразі виникають складнощі з автоматичним отриманням та відображенням довідок щодо відсутності заборгованості, наданих ДПС. Просимо замовників до налагодження взаємодії Prozorro та ДПС користуватися відкритим сервісом ДПС щодо пошуку у базах даних, доступних для публічного використання, інформації про учасників процедур закупівель щодо наявності (відсутності) заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів): https://tax.gov.ua/businesspartner»  (https://prozorro.gov.ua/news/uvaga-mozhlyvi-tehnichni-skladnoshchi-shchodo-dovidok-dps).  Враховуючи вищезазначене, надаємо довідку з ДПС про те, що учасник (переможець) процедури закупівлі ________________ (зазначити назву учасника-переможця) не має податкового боргу, недоїмки зі сплати єдиного внеску, іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстроченої, відстроченої, реструктуризованої), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, видану ______________ (зазначаємо дату видачі такої довідки).

Окрім цього, ______________ (назва учасника-переможця), код ЄДРПОУ/РНОКПП _____________ як переможець процедури закупівлі цим гарантійним листом підтверджуємо та гарантуємо, що учасник (переможець) процедури закупівлі ________________ (зазначити назву учасника-переможця) не має податкового боргу, недоїмки зі сплати єдиного внеску, іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстроченої, відстроченої, реструктуризованої), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Додатково також надаємо видруківку з сервісу ДПС «ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ ПРО СВОГО БІЗНЕС-ПАРТНЕРА» (https://tax.gov.ua/businesspartner»), в якій підтверджується, що учасник-переможець як платник податків не має податкового боргу (звертаємо Вашу увагу, що в даних умовах інформація, на жаль, оновлюється не щоденно), станом на __________.

Як замовнику перевірити відсутність заборгованості в учасника

Наразі виникають технічні проблеми з перевіркою в електронній системі закупівель відсутності заборгованості в учасника, тому Prozorro рекомендує користуватися сервісом ДПС.

На сторінці «ДІЗНАЙСЯ БІЛЬШЕ ПРО СВОГО БІЗНЕС-ПАРТНЕРА» від Державної податкової служби України:

  1. Оберіть форму особи: Юридична або Фізична
  2. Заповніть поле Податковий номер: ЄДРПОУ — для юридичної особи, РНОКПП — для фізичної особи
  3. У полі Найменування / прізвище, ім’я, по батькові платника податків вкажіть: Повне найменування юридичної особи — для юридичної особи, ПІБ — для фізичної
  4. Заповніть чекбокс «Я не робот» у формі перевірки антиспаму
  5. Натисніть Пошук

Як замовнику перевірити відсутність заборгованості в учасника

Після коректного заповнення полів ви отримаєте результат щодо пошукового запиту.

Як замовнику перевірити відсутність заборгованості в учасника