0 800 30-74-85
З 8 до 18 по буднях
Повідомлення менеджеру
Відгук менеджеру
Підтримайте нашу армію та фонд «Повернись живим» — Підтримати
Шановний Користувач електронного майданчика "Zakupki UA",
для використання електронного майданчика "Zakupki UA" з метою участі у якості учасника у закупівлях у відповідності до законодавства у сфері публічних закупівель, кожен Користувач, крім реєстрації/авторизації на електронному майданчику "Zakupki UA", має:
Користувачі мають змогу ознайомитись з чинними редакціями Регламенту електронного майданчика "Zakupki UA" і Тарифів електронного майданчика "Zakupki UA" за посиланнями: https://zakupki.com.ua/reglament і https://zakupki.com.ua/pricing.
З повагою,
Служба підтримки Zakupki UA
support@zakupki.com.ua
class="modal-title" id="myModalLabel">Великий розмір файлу
Очікувана вартість
210 000.00 UAH
Знайдено порушення
Дата: 6 жовт. 09:47
Орган ДФК: УПРАВЛІННЯ ЗАХІДНОГО ОФІСУ ДЕРЖАУДИТСЛУЖБИ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ (Волинська обл.)
ПРИХОВАНО
ПРИХОВАНО
ПРИХОВАНО
Вважаємо необхідним надати аргументовані заперечення до висновку про результати моніторингу закупівлі наступного змісту. Частиною другою статті 21 Закону передбачено перелік інформації, яку обов’язково повинне містити оголошення про проведення відкритих торгів. Зокрема, до неї відноситься інформація про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції. У висновку про результати моніторингу зазначено, що замовник допустив порушення Закону, не зазначивши вказану вище інформацію при публікації закупівлі. Однак, станом на 22.06.2020 р. електронна форма оголошення не містила полів для зазначення інформації про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції. Тобто, у даний період часу, у роботі електронної системи закупівель були наявні технічні несправності, що унеможливило публікацію замовником оголошення про проведення відкритих торгів у відповідності до вимог Закону. Даний факт підтверджується листом від майданчика Zakupki.prom.ua - ТОВ «Закупки.пром.юа» (додається). Тому замовник зазначив інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції у поле оголошення «Примітки», що чітко відображено у електронній системі закупівель При цьому, тендерна документація, що оприлюднюється згідно ст. 10 Закону разом з оголошенням, містила також необхідну інформацію про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції. Відповідно, потенційні учасники мали можливість ознайомитися з вимогами до даної закупівлі своєчасно та в повному обсязі. Враховуючи те, що ситуація зазначення інформації про мову (мови), якою (якими) повинні готуватися тендерні пропозиції у поле «Примітки» замість відповідного поля, яке наразі відсутнє, виникла не з вини замовника, відповідно не може бути підставою для притягнення останнього до відповідальності. Додатково зазначаємо, що стосовно схожого питання розглядалася справа №120/3003/19-а. Суд у Постанові від 19.08.2020 р. встановив, що чинним законодавством передбачено проведення державних закупівель відповідним чином із застосуванням електронної системи Прозорро. Під час застосування вказаної системи користувач має правомірні очікування, що електронна система працюватиме належним чином, а також щодо безпроблемного користування та застосування такої системи. Користувач не повинен докладати самостійних значних зусиль для подолання недоліків вказаної системи. Правомірне очікування виникає у тому випадку, коли внаслідок заяв чи обіцянок від імені органу публічної влади, або внаслідок усталеної практики в особи сформувалося розумне сподівання, що стосовно неї орган публічної влади діятиме саме так, а не інакше. Не заповнення відповідних полів відбулось через об’єктивні незалежні від позивача обставини. Технічні несправності електронної системи публічних закупівель не можуть ставитись у провину позивачеві та констатації факту вчинення ним порушення законодавства. Висновок буде оскаржено до суду.
Висновок про результати моніторингу оскаржено до Окружного адміністративного суду м.Києва 30.10.2020 (Позовна заява 122-11-88 від 30.10.2020 додається)